Вологе прибирання рекомендується проводити мінімум раз на тиждень. Вона не обмежується лише витиранням пилу з поличок.
Що таке вологе прибирання
Вологе прибирання проводять різними способами: вручну, з миючими пилососами, парогенератором, із застосуванням миючих речовин, що чистять. Ось що має на увазі поняття «вологе прибирання»:
очищення поверхонь, що миються, за допомогою хімічних засобів;
обробка м'яких меблів, килимів, видалення плям;
повна дезінфекція санвузла, ванної, кухні;
винос сміття та миття підлог.
Будинки зазвичай чергують сухе і вологе прибирання. При цьому під час промивання всієї квартири миючими засобами пил та бруд ретельно видаляються з усіх поверхонь.
Частота такого наведення порядку залежить від кількох факторів: скільки людей проживає в квартирі, чи є в будинку собаки, кішки, місцезнаходження будинку. < /span>
Це означає, що вологим способом рекомендується прибирати частіше, якщо у вас велика родина, є домашні вихованці, будинок знаходиться поблизу від жвавої траси.
Бажано також часто мити квартиру, в якій є маленькі діти, знаходиться хворий.
Яку користь приносить вологе прибирання
Чистота і порядок навколо створюють у людей гарний настрій. Крім цього, регулярне очищення та миття всієї квартири приносять таку користь:
- Будинок позбавляється від пилу, бруду. Суха щітка, віник тільки переганяють пил з одного місця в інше, тому бажано використовувати вологі ганчірки з мікрофібри. Саме вони допомагають зібрати пил, очистити поверхні.
Знищуються бактерії. Якщо ви додаєте у відро з водою для миття дезінфікуючі засоби, можна легко очистити повітря від мікроорганізмів, бактерій, постільних кліщів.
Створення сприятливої атмосфери для алергіків. Особливо важливо частіше проводити такий захід у сім'ях, де є алергіки: чим чистіше повітря, тим менше факторів, що викликають напади ядухи.
Повітря стає більш вологим. Взимку повітря в квартирі стає сухим через батареї опалення, влітку – від постійної спеки. Після збирання з використанням води стає легше дихати.
Підтримується позитивна енергетика чистоти. Фахівці з фен-шуй, психологи впевнені, що вимитий будинок сприяє формуванню позитивної енергетики, усунення негативу.
Вологе прибирання допомагає ефективно впоратися зі старими засохлими плямами, навести повний порядок, воно позитивно позначається на здоров'ї дітей та дорослих.
Як правильно організувати прибирання< /strong>
За матеріалами: ПРИБЕРЕМО (https://www.uberem.com.ua/uborka-kvartir/)
Якщо ви вирішили ґрунтовно прибрати свій будинок, складіть зразковий план або порядок дій.
Починати необхідно з миття вікон, підвіконь, рам. Потім йти з далеких кутів до виходу, вимиваючи все в напрямку від стелі до підлоги.
- Зверніть увагу на предмети, які рідко миються: світильники, радіатори. Збираючись очистити розетки, електроприлади, відключіть електрику!
Якщо немає хорошого пилососа, можна очистити дивани, крісла народним способом. Накрийте м'які меблі мокрим полотном, рушником і вибийте легенько. Пил осіде на тканині.
- Видаливши сміття, починайте мити і чистити підлогу. На жаль, не всі покриття можна вимити. Паркет натирають, ламінат протирають злегка зволоженою ганчірочкою.
Добре миються дерев'яні пофарбовані підлоги, лінолеум. У воду під час миття кахлю можна додати пару ложок оцту – він позбавить розлучень на плитці.
- Килимове покриття, полоси зазвичай чистять пилососом. Іноді їх можна вимити мильним розчином, який потім змивається. Не використовуйте гарячу воду, а хімічні засоби перевірте на краєчку виробу.
Якщо немає часу і сил на таке наведення чистоти в будинку, запросіть професійних клінерів – вони швидко приведуть все до ладу без вашої участі. Клінери привезуть усі необхідні миючі засоби та обладнання. Щоб робота пішла швидше, заздалегідь приготуйте всі засоби та інструменти для неї.
Як підготуватися до прибирання
Використовуйте ганчірки з мікрофібри, які ідеально впораються із завданням. Вони не залишають розлучень, добре відмивають плями. Серветки полірувальні допоможуть зробити так, щоб меблі блищали.
Підготуйте миючі, чистячі засоби гарної якості, які підходять безпосередньо для ваших покриттів та меблів. Якщо ви прихильник еко-прибирання, запасіться оцтом, содою, господарським милом, нашатиром.
Значно полегшить роботу хороший миючий пилосос. Він впорається з миттям меблів, килимів, підлоги, а також зможе очистити повітря, оскільки пропустить його через особливу систему водяних фільтрів.
Підготуйте драбину, щоб дістатися до найдальших куточків квартири, прибрати павутину на стелі, вимити світильники.
Вологе прибирання – ефективний засіб підтримання чистоти у будинку. Проводьте її регулярно, і ви досягнете оптимального мікроклімату в кімнатах та квартирі, покращите стан здоров'я своєї родини.