Правильно підібраний аромат надає чоловікові впевненості в собі і робить його привабливішим в очах жіночого оточення. Не варто відноситися до парфумувиключно як до незначної деталі образу, адже насправді чоловічі духи Homme a> — це спосіб виразити себе та підкреслити власну унікальність.
Запах викликає міцний ментальний зв'язок із людиною, вибудовуючи у свідомості оточуючих стійкі асоціації з нею. Тому важливо правильно підібрати парфум для чоловіка.
Часто духи виготовляють із натуральних компонентів або синтетичних екстрактів. Аромамасла змішують зі спеціальним розчинником, зазвичай — спиртом. Чим вище вміст ароматичних масел, тим яскравішим і насиченішим буде пахощі. Класифікація парфумів для чоловіків має такий вигляд:
- туалетна вода — найнестійкіший варіант, який зберігає запах слід приблизно 3 години. У його складі 5-15% ароматичних компонентів;
- парфумована вода — Найбільш стійкий варіант з концентрацією аромамасел 15-20%. Запах відчувається протягом 5-8 годин;
- духи — на 20-30% складається з ароматичних екстрактів та зберігає аромат на тілі до 24 годин. Це найдорожчий варіант, але при цьому найекономічніший: достатньо кількох крапель, і ви будете пахнути.
Більшість парфумів складається з трьох типів нот. Верхня нота відповідає за легкий аромат. У ній містяться легкі компоненти: цитрусові, бергамот, лаванда та інше. Відчувається від 15 хвилин до 2 годин.
Середня або серцева нота складається з більш важких екстрактів, формуючи основний запах парфуму. Вона відкривається після першого етапу і може відчуватися до 5 годин. Завершальний етап розкриття аромату — базова нота, що відповідає за післясмак. Вона надає парфумерії міцності та глибини, формуючи шлейф. Її слід довго залишається на шкірі. Зазвичай до неї входять багаті аромат інгредієнти: сандалове дерево, ваніль, дубовий мох чи тютюн.
Зрозуміло, очікувати повноцінного розкриття трьох нот від туалетної води не варто. Такий повноцінний трифазний запах можна отримати виключно у концентрованій парфумерії.
Сімейства ароматів та їх особливості
Чоловіча парфумерія, як і жіноча, поділяється на кілька сімейств ароматів. Ці групи визначають переважаючі компоненти та характер розкриття парфумів на тілі. Перш ніж купувати чоловічий одеколон, ознайомтеся з особливостями кожного сімейства:
- східні — до цієї групи входять запахи бурштину, мускусу, ванілі та різних спецій. Специфічний букет, який підходить далеко не всім;
- деревні — більшість вважає, що сюди належать виключно букет дерев. Насправді, група включає всі компоненти, пов'язані з лісовою свіжістю. У такому парфумі можна відчути запах пачулі, моху, сандалу;
- трав'янисті — свіжіші та легші, ніж попередній букет інгредієнтів. Включають екстракти лаванди, розмарину, м'яти, скошеної трави та чебрецю;
- квіткові — зазвичай парфумерія з цього сімейства має яскравий солодкий запах. Включає нотки троянди, рожевої води, іланг-ілангу та інших кольорів;
- цитрусові — у серцевій ноті цієї групи розкривається грейпфрут, апельсин та інші цитрусові, а в базовій можна вловити шлейф бергамоту;
- океанічні — запахи свіжості: океану, бризу, прибою чи дощу;
- фруктові — може включати пахощі всіх фруктів, крім цитрусових. Найпоширеніші: груша, манго, ананас, ягоди.
Якщо ви плануєте підібрати різну парфумерію для певної пори року, рекомендуємо зупинити вибір на перших двох сімействах для холодного часу та будь-яких інших — для теплої доби. Ви також можете користуватися одним одеколоном цілий рік, але в такому випадку варто відмовитися від важких запахів, віддаючи перевагу більш легким варіантам.
Джерело: маркетплейс Zakupka.com