Шліфувальні станки для роботи по металу – це обладнання, затребуване у різних галузях. Ці верстати використовуються для обробки, полірування, шліфування поверхонь та деталей. Але для виконання тих чи інших видів роботи треба підбирати шліфувальний станок по металу з певними характеристиками.
Види шліфувальних станків
Перш за все, слід визначитися із видом верстату. За цим параметром обладнання класифікується наступним чином:
- стрічково-шліфувальні екземпляри потрібні для обробки поверхні із незначним ступенем нерівності;
- плоскошліфувальні — призначені для високоточної обробки металевої поверхні;
- круглошліфувальні — використовуються для роботи на циліндричних та конусоподібних деталях;
- безцентрові — призначені для роботи із внутрішніми стінками в отворах;
- заточувальні використовуються для загострення робочого інвентарю.
Вибір необхідного пристрою здійснюється відповідно до технічного завдання, яке потрібно буде виконувати.
Критерії вибору шліфувального верстата
Говорячи про критерії вибору, в першу чергу слід врахувати точність обробки, яка визначає якість обробки деталей, а це впливає на довговічність обладнання. Треба врахувати тип шліфувального круга, систему охолодження, якість шпинделя обертання та направляючих.
Іншим важливим параметром є швидкість обертання стрічки. Цей параметр впливає на загальну швидкість роботи верстата. Слід розуміти, що висока швидкість обробки не гарантує високу якість поверхні.
І нарешті, слід обов’язково врахувати типи абразивів (матеріали для обробки поверхонь, з яких виготовлено шліфувальний круг). Вони діляться на природні, штучні, за рівнем міцності та розміром зерна. Абразив, як і тип станка, обирається залежно від завдання. Правильний вибір абразиву – запорука якісного виконання робіт та довговічності інструменту.
Популярні моделі та їх особливості
Якщо казати про домашнє використання, то найкращим вибором є JET BD-912. Потужність двигуна складає трохи більше половини кіловата (0,55 кВт). Максимальний діаметр обробки над станиною становить 200 мм, а максимальна відстань між центрами – 300 мм. Є 5 швидкостей обертання шпинделя.
Для промислового використання краще обрати Bosch KMT VMC 1060. Ця модель має велику потужність двигуна (11/15 кВт). За хвилину шпиндель виконує 8000 обертів навколо осі. Додатково до станка можна придбати поворотний стіл та оптичні лінійки.
Серед безцентрових моделей найбільш універсальною є модель CHAUBLIN 510. Потужність у 15 кВт ідеально підходить для обробки сталі, алюмінію, титану та інших металевих сплавів. Цей верстат підійде для всіх видів обробки металу.
Де купити та як уникнути помилок?
Ви можете звернутися до фірмових магазинів, або пошукати на торгівельних майданчиках на кшталт OLX, Prom.ua, Temu та інших.
Слід обов’язково оглянути станок перед купівлею, щоб уникнути браку (гарантія на повернення дається тільки у фірмових магазинах). Бажано оглядати обладнання разом з фахівцем.
Основні поради, які можна дати для вибору та купівлі – уважно дивитися на технічні характеристики та оглядати станок перед купівлею. Якщо берете в магазині – бережіть гарантійний талон.