Зупиняючись у готелях, багато постояльців намагаються забрати з собою більше речей, вважаючи, що за все сплачено. Адже заклади купують багато різного текстилю, у тому числі халати для готелів оптом, тому не соромно привести з собою з поїздки черговий "сувенір". Однак подібна думка помилкова - є те, що можна забрати, а є речі, які краще залишити на місці.
Що можна взяти із готельного номера
Насамперед у вартість готельного номера входять кошти особистої гігієни. Це відомо навіть людям, які рідко користуються послугами готелів. Навіть заклади з малою кількістю зірок зазвичай надають постояльцям стандартний набір, що складається з одноразових капців, комплекту для чищення зубів, туалетного паперу, одноразової косметики (мило, шампунь, гель). Це фіксований мінімум, який має бути у кожному номері відповідно до санітарних норм. Подібні засоби не призначені для повторного використання, тому зі спокійною душею можна забрати їх при виселенні.
До списку дозволених предметів входять "компліменти" від готелю. Бажаючи підкреслити турботу про гостей та високий рівень сервісу, багато закладів дозволяють забрати приємні дрібниці. Це можуть бути брендовані блокноти та ручки, шоколад, мінінабори для шиття.
Що не можна забирати з готельного номеру
Варто запам'ятати, що готелі купують готельний текстиль від виробника не як подарунки для постояльців, а як обов'язковий атрибут комфорту та затишку, що є власністю закладу. Тому навіть за великого бажання привести додому такий сувенір як халат, постільна білизна або рушник, варто відмовитися від цієї витівки. При виселенні зникнення виявлять і гостю доведеться повернути чи сплатити вартість речей. Також табу поширюється на будь-який готельний посуд. Досить часто в готелях можна купити фірмові склянки та кухлі. Тому краще скористатися такою пропозицією, а не намагатися непомітно стягнути їх із номера.
Якщо до виносу подібних речей керівництво готелю відноситься більш лояльно, то спроби забрати з собою праску, фен, предмети інтер'єру та інші дорогі речі загрожують серйознішими наслідками. Адже такі дії прирівнюються до крадіжки. Крім штрафу і навіть кримінальної відповідальності гостя внесуть у “чорний” список, тобто. е. у майбутньому буде проблематично забронювати номер у готелі. Враховуючи те, що багато готелів об'єднані в мережі, постояльцю відмовлятимуть і в інших готелях. Причому залишити “чорний” список неможливо, ніби гість не намагався відновити свою репутацію.
Безумовно, наведені переліки речей неповні, оскільки в залежності від рейтингу готелю багато що може змінюватися. Тому радимо під час заселення читати правила проживання, де обов'язково вказується, які речі є власністю закладу та обов'язково мають залишитися в номері. Це допоможе уникнути непорозумінь та додаткових витрат.