Комфортне та безпечне життя залежить від багатьох факторів. І один із найважливіших серед них – це якість будівництва житлових споруд, елементів транспортної та іншої інфраструктури. Адже тільки все це в сумі дасть можливість жити в сучасному світі. А тому багато чого треба враховувати – особливо, коли мова йде про будівництво загалом. Часто трапляється так, що будувати різноманітні споруди доводиться на не дуже стійких ґрунтах. І тоді постає питання про те, як основу зміцнити, бо якщо цього не зробити – є ризик обвалу з жертвами. Тут свою роль відіграє георешітка. Вона багато де використовується, а тому стала настільки популярною серед покупців.
Сфери використання георешітки
Їх існує велика кількість. До основних належать наступні:
- Звичайне будівництво. Тут мова про спорудження житлових та інших будинків. Маса в них велика, а тому й натиск на ґрунт є серйозним. А знайти територію, де б його зміцнювати не прийшлося, дуже непросто. Тому доводиться використовувати георешітку.
- Промисловість. Тут є багато чого, що вимагає особливих підходів до будівництва. Перш за все мова йде про нафтогазову галузь та енергетику. Тут дуже багато трубопроводів, а для них треба ґрунт відповідним чином підготувати. Труби йдуть по важкодоступним місцям, тому так просто їх не полагодити, якщо що. А ту ж ерозію ніхто не відміняв. Із часом природа все одно намагатиметься брати своє, тому георешітками доведеться зміцнювати основу для трубопроводів. Також аналогічно зміцнюється фундамент для зведення вітряків. І ще один важливий момент – це захист трубопроводів, котрі йдуть під водою. Вони найбільш вразливі. І перш за все мова йде про захист від якорів (коли труби йдуть по дні судноплавних водойм). Так, у подібних місцях найчастіше ставлять відповідні знаки про заборону скидання якоря, але людський фактор нікуди не дінеться. Тому краще труби захистити додатково матрацами з георешітки.
- Транспортна інфраструктура. Тут перш за все мова йде про залізниці, адже вони більш вимогливі до якості ґрунтів та взагалі до певних споруд. Справа в тому, що залізниця – не автодорога, круті підйоми, спуски та повороти – це не про неї. Тому доводиться профіль згладжувати, а для цього – будувати насипи та копати виїмки. І схили їхні піддаються впливу багатьох чинників. Тому їх треба зміцнювати. З автодорогами трохи простіше, але й там не треба допускати надто круті ухили та повороти, адже для комфортної їзди шляхи мають бути якомога більш прямими.
Також є багато інших сфер, де використовуються георешітки
Різновиди подібних видів конструкцій
До них належать тільки два: плоска та об’ємна георешітка. Перший варіант є більш дешевим та не таким міцним. Із переваг – зручність транспортування. Її можна скрутити в рулон. Використовується для зміцнення паркових доріжок та багато чого подібного.
Об’ємну решітку транспортувати важче. Її перевозять секціями. Оскільки вона об’ємна, то й міцність у неї набагато краща. Але й ціна значно вища. Інший момент – що в даному випадку економити не варто, бо перш за все від міцності ґрунту залежить безпека.