Цистоскопія - метод діагностики сечового міхура. Виготовляється вона за допомогою медичного приладу - цистоскопа приватній клініці Києва проводяться під місцевою анестезією, в окремих випадках — під загальним наркозом. Сама процедура триває приблизно 15 хвилин, але іноді довше.
Коли потрібно проходити огляд сечового міхура
Якщо порівняти УЗД із цистоскопією, то останній метод діагностики більш інформативний. Процедура може бути призначена дітям (потрібний спеціальний дитячий цистоскоп) та дорослим. Напрямок на діагностику виписує уролог у таких випадках:
- сечокам'яна хвороба;
- хронічний цистит;
- проблеми з сечовипусканням;
- наявність у сечі крові, гною, лейкоцитів та інших нетипових клітин;
- регулярні болі в області тазу;
- чоловічі статеві розлади;
- підозри на онкологічні захворювання.
Зверніть увагу! Цистоскопію у багатьох випадках призначають після проходження КТ чи УЗД.
Внаслідок проведення діагностичних досліджень лікар може зупинити кровотечу, видалити камені в сечоводах, прибрати доброякісні (злоякісні) утворення та виконати інші маніпуляції.
Чи є протипоказання
Майже кожного медичного дослідження є протипоказання, і цистоскопія стала винятком. Діагностику не проводять за наявності запальних процесів у сечостатевій системі та внутрішніх кровотечах. Процедуру можуть перенести, якщо пацієнт має ниркову недостатність, патологію яєчок, вірусне або бактеріальне захворювання. Підвищена температура тіла та погана згортання крові – ще дві причини, коли дослідження не проводиться.
Переваги та недоставки процедури
На цистоскопію ціна у клініці https://harmony-health.com.ua/service/ginekologiya/tsistoskopiya/ невисока, що робить її доступною для більшості українців. Крім того, діагностика має й інші переваги:
- безболісність - місцева анестезія чи наркоз;
- точність - завдяки візуальному огляду уролог має можливість побачити навіть ті зміни слизової оболонки, які, наприклад, складно розглянути на УЗД;
- Лікувальний ефект - лікар проводить не тільки діагностику сечового міхура, але і зупиняє кровотечу, видаляє каміння і т.д.
Щодо недоліків, то для проведення процедури потрібна нормальна прохідність уретри. Якщо сечовий міхур наповнений кров'ю чи гноєм, це може перешкоджати проведенню діагностичної процедури. Рідина має бути прозорою.
Після проведення процедури пацієнт перебуває близько двох годин під наглядом лікарів. Під час сечовипускання протягом одного або двох днів відчувається дискомфорт, проте він проходить самостійно.
Цистоскопія у клініці «Гармонія здоров'я» — малоінвазивна, інформативна, але водночас безпечна процедура, завдяки якій можна діагностувати захворювання сечостатевої системи на різних стадіях та прийняти правильне рішення щодо лікування.