запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як навчити собаку правильно поводитись під час прогулянки

Поведінка собаки на вулиці буде перш за все залежати від господаря і набутих навичок взаємодії. Тварина повинна слухатись власника, але й господар має прислухатися до потреб свого улюбленця. Якщо навчитись сприймати виражені сигнали, то прогулянка стане більш безпечною та веселою.
 


 

Важливі правила під час прогулянки з собакою


Під час прогулянки потрібно чередувати активні та спокійні фази, дуже корисним буде відпрацювання команд та практичних навичок. Стануть у пригоді вкусняшки для собаки та конкретне місце, яке буде зв'язане у світогляді тварини з активною роботою.


Прогулянки повинні тривати не менше 20 хвилин двічі на день, з перервою не більше 12 годин. Це важливо для хорошого самопочуття собаки та підтримки його біологічного циклу.


Собаки отримують інформацію про навколишній світ через запахи, тому потрібно дозволяти песику нюхати усе навколо. Постійні заборони та зупинки можуть призвести до непослуху або навіть агресії.


Дуже важливо давати собаці спілкуватися з іншими представниками свого виду, адже вони соціальні істоти. Це буде сприяти легшому сприйняттю команд у майбутньому і зробить вашого улюбленця веселішим.


Щоб собака ідеально слідував командам, потрібно його тренувати хоча б раз на день. З часом тварини схильні забувати або ігнорувати звичні команди, тому необхідне постійне повторення. Спочатку тренування потрібно супроводжувати смаколиками, але потім можна давати їх лише час від часу для закріплення.
 

Що повинен вміти собака для хорошої прогулянки


Передусім потрібно потурбуватися про відпрацювання певних навичок, які будуть корисними під час прогулянки. У цьому допоможуть смаколики та характерні дії, до яких буде прив'язана певна команда. Улюбленця потрібно навчити таким навичкам:

  • зупинятися та сідати перед дорожнім переходом;
  • команда «фу», яка буде означати припинення будь-яких дій;
  • команда «до мене», яка заставить собаку у будь-якій ситуації повертатись до господаря;
  • тварина має звикнути до займання певної позиції на довший час, наприклад, коли господар розмовляє зі знайомим.


Також потрібно навчити собаку ходити з ослабленим повідцем, що часто буває складною задачею. Вони бажають якомога швидше обслідувати весь навколишній світ, тому мимоволі тягнуть господаря за собою. Як тільки собака починає тягнути, потрібно повністю зупинитись. Варто давати ласощі тоді, коли улюбленець завжди йде поряд з вами.


Без повідця улюбленця можна відпускати лише на захищених локаціях, спеціально призначених для вигулу тварин, або за ідеального слідування командам. Вулиця небезпечна для тварин, тому потрібен постійний контроль.