Дефіцит кальцію може викликати ряд серйозних проблем зі здоров'ям, оскільки цей елемент відіграє ключову роль у підтримці правильного функціонування організму. Кальцій необхідний для формування та зміцнення кісток і зубів, а також для нормального функціонування нервової, м'язової системи та згортання крові. Його нестача може призвести до ослаблення кісток, що, своєю чергою, підвищує ризик остеопорозу та переломів.
Препарат Calcemin® — це кальцій, вітамін D3 та п'ять мінералів, призначених для поповнення норми кальцію в організмі людини, а також для профілактики та лікування остеопорозу та пов'язаних із ним захворювань. Усі засоби лінії Кальцемін® випускаються у формі таблеток для перорального застосування. Він являє собою єдину серію медичних препаратів, що містять таку кількість активних речовин, корисних для здоров'я кісток.
Наслідки дефіциту кальцію для організму
До переліку проблем, що можуть виникнути через дефіцит кальцію, входять такі патології:
- Остеопороз: дефіцит кальцію може призвести до ослаблення кісток та, як наслідок, до зниження кісткової маси. Це захворювання характеризується порушенням мікроархітектури кісток та підвищеною схильністю до переломів.
- М'язові судоми: кальцій відіграє важливу роль у регулюванні м'язових скорочень. Дефіцит цього елемента може призвести до м’язових спазмів, що проявляються, серед іншого, у вигляді болісних судом та м’язового тремтіння.
- Ослаблення нервової системи: нестача кальцію може вплинути на роботу нервової системи, що призводить до таких симптомів, як млявість, проблем із концентрацією уваги, розладів настрою та навіть депресії.
- Проблеми зі згортанням крові: мікроелемент також необхідний для належного згортання крові. При його дефіциті можуть виникнути проблеми, пов’язані із труднощами зупинки кровотеч.
- Серцеві розлади: кальцій відіграє важливу роль у процесі систоли (скорочення) та діастоли (розслаблення) серцевого м'яза. Дефіцит мінералу призводить до порушень серцевого ритму, таких як аритмія або фібриляція передсердь.
- Ендокринні розлади: кальцій необхідний для нормального функціонування багатьох гормонів, таких як паратгормон, що регулює рівень кальцію у крові. Дефіцит порушує гормональний баланс та приводить до проблем із метаболізмом.
Щоб уникнути дефіциту кальцію, важливо споживати достатню кількість цього елемента в раціоні. До продуктів, багатих на кальцій, належать молоко та молочні продукти, горіхи, насіння, броколі, тофу та яйця, зелені листові овочі, а також сардини та інша риба. Підтримка здорового рівня мікроелемента у крові має вирішальне значення для здоров'я скелета та інших функцій організму. Важливо харчуватися різноманітно та збалансовано, проте, слід уникати надмірного споживання, щоб уникнути несприятливих наслідків для здоров'я.
Література
1. Малюк, В. І., & Репецька, Г. Г. (2014). Роль кальцію в організмі людини. Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування. Матеріали Першого науково, 305.
2. Білко, Т. М. (2013). Значення кальцію в метаболічних процесах організму та шляхи подолання його дефіциту. Превентивна медицина, (3), 33.
3. Морозова, М. А., & Коваленко, С. В. (2017). Розробка нових продуктів для профілактики дефіциту кальцію.