У сучасному світі практично кожна людина має мобільний телефон, який забезпечує відносно стабільний зв'язок. При цьому є низка ситуацій, де девайси суттєво поступаються портативним раціям. Такі пристрої актуальні для туристів, мисливців, спецслужб на підприємствах, оскільки надають оперативний зв'язок із опонентом. Більше того, для кожного завдання можна підібрати свою модель з представлених у каталозі - https://a- radio.com.ua/ru/ratsii-retevis/. Всі вони відрізняються функціоналом, потужністю та ціною, що дозволяє відшукати ідеальний варіант відповідно до поставлених цілей.
Основні переваги радіозв'язку
На тлі стрімкого розвитку супутникового зв'язку та швидкісного інтернету портативні радіостанції виглядають як застарілий елемент. Але це не зовсім так, оскільки є досить широкий спектр професій та занять, які активно використовують рації у своїй діяльності. Така популярність обумовлена наступними перевагами радіозв'язку:
- Локація. Портативні рації для своєї роботи не потребують ретрансляторів чи додаткової інфраструктури. При цьому вони працюють у горах, на полях, у лісі, на віддалених ділянках, де не ловить мобільний зв'язок.
- Оператор. Рація – це самостійний пристрій, основу передачі якого використовується хвиля без супутникового зв'язку. Відповідно, відключення оператором неможливе.
- Ціна. Радіозв'язок не має лімітів, обмежень та не вимагає оплати за використання. Це дозволяє заощаджувати величезні гроші для зв'язку людей на обмеженій території.
- Ефективність. Сучасні моделі оснащені ємними акумуляторами або змінними батарейками, що є актуальним у польових умовах. При цьому є потужні моделі, які можуть забезпечити зв'язок у радіусі до 30 км.
- Функціонал. Багато рації мають можливість ручного налаштування роботи за діапазонами або каналами. Професійні пристрої програмуються через ПК.
Крім цього треба розуміти, що рація – це найшвидший варіант зв'язку з однією або групою осіб на обмеженій території. За рахунок цього такий тип зв'язку закуповують на підприємства, заводи, для туристів, рибалок, пожежників, поліції, військових та ін.
На що звернути увагу при виборі рації?
Якщо вам потрібен якісний радіозв'язок, важливо уважно підійти до підбору пристроїв, при цьому потрібно чітко розуміти мету і призначення. Від цих факторів безпосередньо залежать технічні характеристики, яким має відповідати пристрій. Ключові моменти, які потрібно врахувати у процесі добору:
- Дальність дії. Враховуйте максимальну відстань, на якій ви плануєте використовувати рацію. Це залежить від місцевості та перешкод (наприклад, міські будівлі або лісові масиви).
- Частоти та ліцензії. Дізнайтеся, які частоти використовуються у вашому регіоні. Деякі рації працюють на ліцензованих частотах, а інші – на відкритих.
- Тип батареї та час роботи. Оцініть тип акумулятора, який буде зручнішим для вас. Це може бути вбудований АКБ, змінні батареї або можливість заряджання від USB.
- Розмір і вага. Портативні рації мають бути компактними та легкими для перенесення. Зверніть увагу на ергономіку та зручність використання рації в руках.
- Функціональність. Вивчіть функціональні можливості рації, такі як сканування частот, голосове активування передачі (VOX), вібрація, підсвічування екрану і т.д. Деякі моделі можуть мати додаткові функції, такі як вбудовані ліхтарі, можливість надсилання повідомлень і навіть прийом FM-радіо.
- Ціна та бренд. Враховуйте свій бюджет та обирайте рацію, яка відповідає фінансовим можливостям. Звертайте увагу на репутацію бренду та відгуки інших користувачів під час вибору рації.
Всі ці фактори дозволять кожному виділити кілька пристроїв, які максимально задовольнять потреби користувача.