Від Великодня до Трійці
Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні, починається цикл весняних свят, пов'язаний як із християнством, так і з ще давнішими традиціями та віруваннями. Ці весняні свята супроводжуються особливими піснями та обрядами, хороводами дівчат, забавами дітей, зустріччю птахів, що повертаються з вирію. Образ весни в українців - це образ краси, відродження та сили життя.
5 червня о 10:30, в рамках проекту «Мистецькі скарби України» тематична концертна програма «Від Великодня до Трійці». Яку підготували солісти Чернігівського обласного центру фестивалів та концертних програм разом зі Чернігівським академічним народним хором, спортивно-цирковою студією «Юність» (Макошино, Менського району) та учнями хореографічного відділення міської школи мистецтв міста Чернігова. Ідея створення такої програми належить заслуженій артисці України Раїси Решетнюк. Вже багато років Раїса Іванівна несе велику ідею відродження української духовності і культури, її неповторних традицій та звичаїв, створюючи літературні програми до народних свят. В її творчому доробку чимало постанов: поема-містерія Т.Г.Шевченка „Великий льох”, музику до якої написав Анатолій Ткачук, „На крилах пісні” за творами М.Коцюбинського, „Соло для скрипки та кларнета” за книгою П.Загребельного „Кларнети ніжності”, що присвячена юному поетові Павлу Тичині, „Софія Русова” за книгою С.Русової „Мої спомини”, „Плекаймо рідну мову”, „Словом і піснею до серця, серцем до України” та багато інших. Ці програми адресовані насамперед молоді – майбутньому нашої країни. Щирість та повнота душі ведучої, автора проетів мають вдячні оплески від своїх глядачів. Вже стала традиційною і програма «Від Великодня до Трійці», яка охоплює всі обрядові дійства під час весняних свят. Вашій увазі артисти представлять пісні, ігрища — все те, чим зустрічали і проводжали весну наші предки. Ви зможете поринути у безмежний світ народних обрядів та звичаїв, відчути ту атмосферу святковості і піднесеності, якою вони жили.
Із плином часу ми інколи забуваємо традиції своїх пращурів. Але ж існує давня легенда (і її варіанти є у більшості народів світу), згідно з якою суспільство буде покарано Богом, якщо забуде свою історію та звичаї предків. Ми повинні пам’ятати і берегти те, що залишили нам в нащадок наші батьки, діди і прадіди, - відроджувати народні святкові звичаї!