запомните / запишите
сообщите, что вы нашли информацию
на сайте "Map.cn.ua - Карта Чернигова"

Як самостійно розробити сайт?

Якісний сайт зі зручним інтерфейсом дарує власнику безліч можливостей. Він може стати додатковим джерелом продажу, віртуальною візитною карткою та навіть платформою для надання послуг. Проте, є й зворотний бік ефективного та якісного веб-ресурсу – вартість. Далеко не всі новачки мають достатню суму на його створення.
 

 

Але, не варто зневірятися. Можна створити інтернет-ресурс самостійно. Спочатку потрібно розібратися, що означають домен та хостинг, а також у чому суть управління контентом. Сама процедура включає кілька етапів. Користувачу потрібно придбати доменне ім'я, потім підібрати хостинг, а після цього налаштувати движок/систему управління. Надалі необхідне тільки наповнення та регулярне оновлення.


Доменне ім'я та хостинг


Створення будь-якого типу сайту потрібно починати з вибору доменного імені та хостингу. Щоб спростити завдання, можна придбати їх в одного постачальника послуг (провайдера). Якщо проект невеликий, а бюджет обмежений, можна замовити віртуальний хостинг. Цей варіант є вигідним у фінансовому плані. Користувач оплачує ті ресурси, які дійсно потрібні проекту, без зайвих витрат.


Щодо функціоналу, то він цілком стандартний. Власник отримує доступ до окремого облікового запису, який розміщений разом з іншими на одному сервері. Незважаючи на спільну операційну систему, користувачі отримують особистий хостинг, а також широкі можливості для розвитку та вдосконалення сайту. Адміністрування виконується безпосередньо провайдером, який має права root.


На додачу до хостингу багато провайдерів пропонують купити доменне ім'я. Пропозиція є досить вигідною, оскільки користувач одразу отримує основу для самостійного створення сайту. До того ж, при окремій купівлі хостингу та домену необхідно потім прив'язувати їх один до одного, що може створити додаткові незручності.


Створення сайту


Прийнявши рішення про самостійну розробку сайту, необхідно визначитися з відповідним способом. Існує 2 рішення:

  • розробка простого сайту з готовим шаблоном на стандартному движку;
  • використання конструктора сайту.


Перший варіант більш надійний та універсальний. Але, в процесі створення можуть виникнути невеликі складнощі. Другий спосіб вимагає менше зусиль та знань. Він підходить тим, кому потрібен найпростіший сайт з мінімальним набором функцій.


Сайт на стандартному движку


Інтернет-ресурс такого типу працює на основі традиційного елемента – системи керування контентом (движок або CMS). Користувачам доступна велика кількість простих механізмів, котрі мають відкритий код. Вони в основному комплектуються готовими безкоштовними темами, а також безліччю додатків та плагінів. Комбінування цих інструментів дає змогу створити повноцінний функціональний сайт.

Але сам процес може зайняти багато часу, оскільки потрібно вивчити роботу системи управління. Розібравшись у деталях, можна почати завантаження движка на хостинг. Є й простіший варіант – замовлення хостингу з готовою CMS. Щоб краще орієнтуватися в системах керування контентом, пропонуємо розглянути найпопулярніші їх версії.

PrestaShop є досить дорогим движком, що має безліч зручних плагінів на платній основі. OpenCart є найпоширенішою CMS, яка адаптована під розробку інтернет-магазинів. На рівні з ним торгові платформи також використовують WooCommerce. Ще одним популярним варіантом є WordPress. Це ідеальне рішення для блогів та сайтів інформаційного характеру.


Незважаючи на те, що зазначені CMS мають різний функціонал, вони забезпечують однакові переваги:

  • універсальність;
  • можливість адаптації під інший хостинг у разі зміни провайдера;
  • сумісність з великою кількістю програм та розширень.


Крім цього, власнику сайту не важко знайти відповідь на питання, пов'язане з функціоналом движка. Популярні системи управління обговорюють на багатьох форумах та сайтах.

 

 

Конструктор для сайтів


Це найпростіший спосіб створення інтернет-ресурсу для тих, хто не готовий витрачати час на вивчення движка та особливостей його роботи. Отримати конструктор дуже просто. Можна використати пропозиції провайдерів хостингу або готові рішення окремих розробників. У будь-якому випадку користувач отримує доступ до набору готових інструментів, включаючи дизайнерські теми та шаблони.


Щоб зібрати сайт, необхідно лише вибрати елементи, що сподобалися, та перетягнути їх за допомогою миші у відповідну область. Процес дуже простий і займає лише декілька годин. У такий спосіб можна створити лендинг, візитку чи простий магазин. Але надалі можливості ресурсу будуть обмежені. Тому перед тим, як вибрати спосіб, потрібно визначитися зі сферою, масштабами діяльності та можливостями для розвитку.