Природні антиоксиданти, що містяться у фруктах і овочах, допомагають вашому організму працювати в кращому вигляді. Тому дотримання дієти, що відповідає щоденної рекомендованої кількості фруктів і овочів - є одним з кращих способів дати організму сильний захист від хвороб. Регулярне вживання фруктів, 1,5 склянки для жінок і 2 склянки для чоловіків, допомагає знизити ризик ішемічної хвороби серця, інсульту і деяких видів раку. Крім того, в них мало калорій, наприклад калорійність персику всього 46 калорій, що запобігає ожирінню, мінімізує ризик виникнення діабету 2 типу, раку і серцево-судинних захворювань.
Харчова цінність персиків
Один свіжий середній персик містить близько 40 калорій, 0,5 грама жиру, 0 грамів холестерину і натрію, 15 грамів вуглеводів, 13 грамів цукру, 2 грами клітковини і 1 грам білка. Він забезпечує 6% добової потреби у вітаміні А і 15% добової потреби у вітаміні С. Один середній персик також містить приблизно 2% денної норми вітамінів Е і К, ніацину, фолієвої кислоти, заліза, холіну, калію, магнію, фосфору, марганцю, цинку і міді.
На сайті tablycjakalorijnosti.com.ua ви знайдете детальну інформацію відносно калорійності кокосової стружки, персику та інших фруктів, необхідних для щоденного раціону.
Користь персиків для здоров'я
Персики - фрукт низькокалорійний і не містить насичених жирів. Проте, вони містять безліч корисних для здоров'я сполук, мінералів і вітамінів. Свіжі персики - помірне джерело антиоксидантів і вітаміну С, який необхідний для створення сполучної тканини в організмі людини. Вживання продуктів, багатих вітаміном С, допомагає людині розвинути опірність інфекціям і допомагає усунути шкідливі вільні радикали, що викликають певні види раку.
Окрім цього, персики містять багато вітаміну А і бета-каротину. Бета-каротин - це провітамін, який всередині організму перетворюється на вітамін А. Вітамін А необхідний для запобігання проблем з зором, а також для підтримки здоров'я слизових оболонок і шкіри. Відомо, що вживання фруктів, багатих вітаміном А, таких як персики, захищає від раку легенів і захворювань порожнини рота. Вони містять багато життєво важливих мінералів, таких як калій, фтор і залізо:
-
калій є важливим компонентом рідин клітин і організму, який допомагає регулювати частоту серцевих скорочень і кров'яний тиск;
-
фтор входить до складу кісток і зубів і необхідний для запобігання карієсу;
-
залізо необхідне для утворення червоних кров'яних тілець.
Важливі якості персиків
Як і інші фрукти і овочі, персики багаті корисними мікроелементами і антиоксидантами. А їх природна солодкість означає, що вони можуть замінити порожні калорійні оброблені десерти.
Серед найважливіших якостей свіжого персика можливо виділити:
Регулярне вживання сезонного персика допомагає в боротьбі із запаленням
Персики багаті антиоксидантами, особливо вітаміном С. Антиоксиданти шукають і знищують вільні радикали, які є результатом окислення в організмі і можуть призвести до серцевих захворювань, інсульту, раку та інших хронічних запальних захворювань. Вітамін С, мабуть, один з найвідоміших антиоксидантів. На додаток до своїх антиоксидантних властивостей, вітамін С сприяє підвищенню імунітету і відновленню клітин, включаючи загоєння ран і антивікову дію.
Допомагає знизити ризик деяких захворювань
Персики також є хорошим джерелом клітковини. Клітковина важлива для загального стану здоров'я, бо дає змогу виводити холестерин з організму, сприяє здоров'ю кишківника, збільшує почуття ситості і може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові. Дієта, багата клітковиною, може допомогти запобігти деякі види раку і знизити ризик діабету, серцевих захворювань і ожирінню. Крім того, дієта, багата клітковиною, може допомогти вам залишатися ситими і сприяє зниженню ваги.
Сприяє виробленню вітаміну А
Персики містять каротиноїди, особливо каротиноїди провітаміну А, альфа-каротин і бета-каротин. Вони можуть синтезуватися в організмі у вітамін А, який необхідний для нормального зору і імунного здоров'я.
Допомагає боротися із захворюваннями, пов'язаними з ожирінням
Деякі дослідження показують, що біологічно активні сполуки персиків можуть пригнічувати діабет, пов'язаний з ожирінням, і серцево-судинні захворювання. Дослідники вважають, що антоціани, хлорогенова кислота, похідні кверцетину і катехіни з цих фруктів працюють синергетично, знижуючи ЛПНЩ або «поганий» холестерин, ожиріння і запалення, пов'язане з метаболічним синдромом.