Реклама Чернігова:
назад
Реклама Чернігова

Чернігівська обласна бібліотека для дітей (бібліотека)

Меню компанії:
показати
Контакти:
+38(0462... показати телефон (Директор)
+38(0462... показати телефон (Зам директора)
+38(0462... показати телефон (Відділ обслуговування користувачів-учнів 1-4 класів)
+38(0462... показати телефон (Відділ обслуговування користувачів-учнів 5-9 класів)
Посилання:
Часи роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
0900
1800
0900
1800
0900
1800
0900
1800
0900
1800
X 0900
1700
без перерви
Останній Чт. місяця – санітарний день
Статистика:
Перегляд інформації про компанію:
Останні 30 днів – 1 людей.
Минулого місяця - 1 людей.
За останні 6 місяців –9 людей.
Про компанію:
Обласна бібліотека для дітей ім. М.Островського у Чернігові знають і діти, і дорослі. Багато поколінь чернігівців за роки діяльності бібліотеки стали друзями книги, знайшли тут і увагу бібліотекаря та радість спілкування; для багатьох маленьких мешканців міста бібліотека стала батьківською домівкою.
Сьогодні бібліотека – справжній центр роботи з дітьми: 170 тис. одиниць бібліотечних фондів, понад 17 тис. читачів – дітей, 7 відділів, гарної фонотеки, центр дитячої Інтернет – журналістика тощо.
Днем народження нашої бібліотеки можна вважати 5 травня 1898 року, саме з цього дня при Чернігівській громадській бібліотеці почав працювати дитячий відділ, який у 1919 році стає самостійною дитячою бібліотекою. Це були дуже тяжкі роки – у бібліотеці було холодно, протікав дах, але діти читали, щодня тут бували 70-85 дітей. Фонд налічував близько 3 тисяч екземплярів,в т.ч. 300 екземплярів іноземними мовами. Аналіз архівних документів свідчить, що дитячий відділ, дитяча бібліотека працювали з травня 1898 р. до грудня 1937 р. майже безперервно та самостійно, та у складі громадської, згодом центральної бібліотеки Чернігова (тепер ОУНБ ім. В.Короленка). З грудня 1937 року дитячий відділ остаточно стає самостійною дитячою бібліотекою, яка сьогодні є Чернігівською обласною бібліотекою для дітей ім. М.Островського. Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека майже повністю згоріла (вона знаходилася на той час на Валу, в будинку вчителя), відновила свою діяльність у 1945 році.
ОДБ надано ім'я письменника-гуманіста М.Островського з 1949 року. У бібліотеці діє меморіальний куточок письменника.
З ініціативи саме нашої бібліотеки наприкінці 60-х років минулого століття в Україні відкривалися кімнати юного.читача у сільських бібліотеках, а на початку 70-х - бібліотека однією з перших у державі, яка ініціювала проведення в бібліотеках області бібліотечних уроків спільно з органами освіти.
Стародавня Чернігівська земля багата на цікаві події, відомих письменників художників, видатних державних діячів. За роки незалежності ОДБ спільно з органами освіти, центром дитячого туризму, обласною організацією Національної спілки письменників України, організували та провели 9 краєзнавчих вікторин – подорожей, присвячених історії, літературі, природі рідної чернігівщини, її визначним людям. Тисячі юних мешканців області з найвіддаленіших куточків брали участь у цікавих подорожах, дізналися багато цікавого про свій рідний край, земляків, а переможці нагороджувалися поїздками до "Артеку" але "Молодої гвардії". В рамках обласної програми"Всі діти талановити", спільно з обласним відділенням дитячого фонду України, за участю письменницької організації, проведений обласний конкурс дитячої літературної творчості "Країна сонячна — дитинство, участь у якому взяли близько 200 дітей зі всієї чернігівщини. Тут були і вірші, і розповідь, і есе, і історія Чернігова, у віршах. Переможці нагороджені фотоапаратами, калькуляторами, найкращі поезії друкуються в обласній пресі.
Одним із найцікавіших проектів став міський конкурс "Читаюча родина" який бібліотека підготувала та провела разом із міським управлінням освіти. Діти та батьки розкрилися у нових іпостасіях: тут були і творчі проекти бібліотеки майбутнього, і найцікавіші думки щодо книги, читання. Звучали вірші, пісні, жарти, і романтично піднесені оди,присвячені книзі, бібліотеці, учасники та гості мали змогу познайомитись із багатими читацькими традиціями сімей Чернігова. Свято вдалося на славу і на пропозицію батьків та дітей стане щорічним.
Бібліотека – це будинок, де мешкають музи. Тут діти зустрічаються з письменниками, художниками, музикантами, - професіоналами та своїми ровесниками - початківцями. У бібліотеці діти можуть почитати свіжий журнал української, англійської, російської, послухати улюблені мелодії влаштувати персональну виставку своїх картин, навчитися мистецтву витинанок.
За 15 років діяльності нашого лялькового театру "Пізнайко" вдячними глядачами та учасниками театральних дійств стали понад 30 тис. дітей – дошкільнят та учнів 1-4 класів.
У бібліотеці є "Кімната казок", яку знають та люблять малюки мікрорайону, адже читають у нашій бібліотеці діти з 1 року - батьки із задоволеннямприводять їх до нас, багато з них також читали у нашій бібліотеці. Одна наша шановна читачка, яка відвідує бібліотеку понад 30 років, тепер учителька і сама організовує у бібліотеці виставки творчих робіт юних художників, своїх учнів. Добро завжди повертається. У наш непростий час намагаємося забезпечити відповідно до Конвенції про права дитини найважливіше завдання сучасної бібліотеки – вільний доступ до інформації саме у нас діти можуть отримати знання, навчитися самостійно знаходити інформацію, яка на межі тисячоліть стає однією з найважливіших цінностей.
Завдяки допомозі Державної бібліотеки для дітей ми маємо можливість входження до глобальної мережі Інтернет. До нових технологій залучаються і юні користувачі – у бібліотеці працює регіональний комп'ютерний центр дитячої Інтернет – журналістика. Діти із задоволенням вивчають ази журналістика,збирають цікаві відомості про життя дітей чернігівщини для Всеукраїнського альманаху "УМКА" їм проводять майстер - класи відомі теле- і радіожурналісти. Юні журналісти здійснюють віртуальні подорожі до знаменитих бібліотек та музеїв світу.
105 років служіння добру та дітям – такий шлях Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського.
До 100-річчя М.Островського у бібліотеці відбулася прем'єра усного журналу "У життя завжди є місцем подвигу". Про життя цієї неординарної людини молодь початку ХХІ ст. дізналася, можливо, вперше із листів, спогадів, публікацій.
За всім цим – люди, віддані книзі та маленькому читачеві, їхній розум терпіння, а головне – любов читачів, а попереду – цікаві ідеї та велике бажання працювати.
Небагато реклами Чернігова:
Відгуки про компанію:
Елена | 20.03.2019 11:39:36 | ip: 37.52.184.16
Обласну бібліотеку для дітей в Чернігові знають і діти, і дорослі. Багато поколінь чернігівців за роки діяльності бібліотеки стали друзями книги, знайшли тут і увагу бібліотекаря, і радість спілкування; для маленьких мешканців міста бібліотека стала рідною домівкою.

Комунальний заклад «Чернігівська обласна бібліотека для дітей» - один з найстаріших в Україні спеціалізованих закладів для бібліотечного обслуговування дітей і підлітків, найбільша книгозбірня дитячої літератури в області, центр з питань організації та промоції дитячого читання в регіоні, центр надання методичної, консалтингової допомоги дитячим, сільським і шкільним бібліотекам Чернігівщини. Бібліотека розпочала свою діяльність 5 травня 1898 р. як дитячий відділ, виділений із загальної читальні Чернігівської громадської бібліотеки за рішенням загальних зборів «подписчиков» бібліотеки від 21 грудня 1897 р. Дитячий відділ обслуговував дітей найбідніших прошарків міста, проте за розпорядженням губернатора за 27 місяців 20 серпня 1900 р. був закритий. Завдяки зусиллям правління громадської бібліотеки у 1901 р. відділ поновив свою діяльність і працював протягом 1901-1904 рр. Вже в газеті «Наші дні» за 9 січня 1905 р. надрукована інформація про виступ видатного письменника, громадського діяча М.М. Коцюбинського на зборах членів громадської бібліотеки, який виступив на захист дитячої бібліотеки.

Протягом 1905-1919 рр. дитячий відділ декілька разів відкривали і закривали згідно з наказами влади, а в 1919 р. дитячій бібліотеці виділили окреме приміщення по вул. Бульварній, потім – по вул. Святославській. Перша завідувачка бібліотеки – Олена Абрамівна Гозенпуд. Фонд бібліотеки становив понад 2000 книг, щоденно її відвідували до 85 дітей. З 1922 р. бібліотеку очолила Любов Іванівна Щелкановцева, фонд бібліотеки збільшився до 3 тис. книг. З 1923 р. дитяча бібліотека працює за новою адресою – вул. Радянська,12. Має близько 300 підписчиків, читачів - і учнів, і дошкільнят. Фонд бібліотеки майже 3 тис. книг, в т.ч. іноземних 300 примірників.
Самостійна дитяча бібліотека наприкінці 20-х років знову увійшла до складу центральної міської бібліотеки і працювала як дитячий відділ до 1934 року в складі громадської, потім центральної бібліотеки (тепер ОУНБ ім. В.Г.Короленка).
За наказом Наркомосу УРСР «Про розгортання бібліотечної роботи з дітьми в УРСР» п.4 від 5 липня 1934 року Чернігівське облвно організувало в м. Чернігів центральну бібліотеку для дітей та юнацтва з консультаційно-методичним бюро в питаннях дитячого читання, яким і стала дитяча бібліотека, і в новому статусі в підпорядкуванні облвно вона продовжувала працювати в приміщенні бібліотеки ім. Короленка вже з фондом 17 тис. прим. книг. У грудні 1937 р. вже як обласна бібліотека для дітей та юнацтва отримала окреме приміщення у новому чотириповерховому будинку вчителя.

На початку Другої світової війни під час бомбардування міста бібліотека і фонди майже повністю згоріли, а поновила свою діяльність лише в листопаді 1945 р. вже по вул. Пушкіна, 25 завдяки небайдужим чернігівцям, які збирали для неї книги. В 1949 р. бібліотеці присвоєне ім’я радянського письменника Миколи Островського, а 20 липня 2016 р. відповідно із законодавством України про декомунізацію рішенням Чернігівської обласної ради № 42/VII ім’я Миколи Островського вилучено з назви бібліотеки.
До 1963 р. бібліотека мала у структурі лише абонемент, читальний зал, відділ обробки та комплектування; у 1963 р. до них додався методико-бібліографічний кабінет, а з 1967 р. діє розгорнута структура бібліотеки: відділ обслуговування 1-4 класів (абонемент, читальний зал); відділ обслуговування 5-9 класів (абонемент, читальний зал); методико-бібліографічний відділ; відділ комплектування та обробки; відділ зберігання. В 1969 році створений відділ нотно-музичної літератури, з 2015 року став відділом мистецтв, методичний і бібліографічний відділи працюють як самостійні; бібліотека з обласної бібліотеки для дітей та юнацтва реорганізована в обласну бібліотеку для дітей.

До свого 90-річчя бібліотека отримала нове приміщення на вул. Рокосовського, 22а. Це – двоповерхове, вбудовано-прибудоване приміщення з чудовим оформленням відомих чернігівських художників: керамічне панно за творами Л.Українки (художник Т.Федоритенко), художня ковка на сходах (майстер-коваль Художнього фонду В.В.Омеляненко), вітраж на два поверхи за мотивами «Слова о полку Ігоревім» (Художній фонд).
На сьогодні структура бібліотеки складається з адміністрації та відділів: комплектування та обробки творів друку; зберігання та реставрації бібліотечних фондів; обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, обслуговування учнів 5-9 класів; мистецтв; інформаційно-бібліографічного; методології бібліотечної роботи з дітьми; господарського.

Станом на 01.01.2018 р. обсяг бібліотечного фонду становить близько 175 тис. прим., з них книг – понад 146 тис. од., періодичних видань – понад 24 тис. од., електронних видань – близько 800. Вдосконалюється і модернізується довідково-бібліографічний апарат бібліотеки для дітей та організаторів дитячого читання; електронний каталог ведеться з 2007 року, електронна база даних в ньому близько 30 тис. записів, електронна картотека статей – 67,5 тис. записів; створена база даних електронної картотеки статей з краєзнавства.
До послуг користувачів три читальні зали: для дошкільників та учнів 1-4 класів, учнів 5-9 класів, у відділі мистецтв. Щорічно бібліотека обслуговує понад 17 тис. користувачів; книговидача – понад 242 тис. од., кількість відвідувань за рік близько 200 000 (у т.ч. 100 тис. звернень до веб-сайту); близько 20 тис. дітей відвідують творчі акції та масові заходи щорічно.
Крім обслуговування користувачів-дітей, підлітків та організаторів дитячого читання основними напрямками діяльності бібліотеки є науково-методична, бібліографічна, видавнича діяльність.

Науково-методична діяльність обласної бібліотеки для дітей спрямована на аналіз та прогнозування бібліотечного обслуговування дітей і підлітків на Чернігівщині, вивчення і поширення кращого бібліотечного досвіду, підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів, які працюють з дітьми.

В області діють навчально-тренінговий центр «Дитяча бібліотека ХХІ століття: Всесвіт інформації і культури», креатив-лабораторія «Бібліо- профі»; для дитячих і сільських бібліотекарів проводиться конкурс професійної майстерності «Діти не можуть чекати».
Бібліотека в контакті з партнерами є організатором і промоутером масштабних міських і загальнообласних творчих акцій, пов’язаних з книгою, читанням дітей, зокрема, конкурсів «Читаюча родина Чернігова», «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», «Діти, що читають – майбутнє України», «Вчимося жити на Землі»; творчих починань: «Бібліо-Оскар», бібліо-кафе «Книжкова смакота» тощо. Важливою ознакою сьогодення в роботі бібліотеки стало волонтерство – проект «Читаємо другу» для дітей з вадами зору; «Словом і ділом допомагаємо захисникам Вітчизни»; а під час акції «Подаруй книгу дитині Донбасу» бібліотека однією з перших в Україні зібрала і надіслала дітям із Сєверодонецька понад 3 тис. прим. книг.
Бібліографічна діяльність проводиться за декількома напрямками: насамперед, створення і подальше вдосконалення ДБА, довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів, рекомендаційно-бібліографічна діяльність, формування інформаційної культури учнів. Модернізуються форми роботи: впроваджуються веб-квести, бук-трейлери, ай-стопери, тощо.

Пріоритетом у видавничій діяльності бібліотеки є краєзнавчі дайджест-читання «Роде наш красний, роде наш прекрасний», серія історико-бібліографічних дайджест-покажчиків «Обереги пам’яті», історико-географічні нариси «Міста і містечка Чернігівщини», рекомендаційні дайджест-покажчики «Захищай! Примножуй! Бережи!», серія пам’яток «Письменники Чернігівщини – дітям», календар пам’ятних дат (Література. Краєзнавство. Мистецтво); щорічник «Хай весь світ дивують нині діти неньки України» (збірка творів – переможців обласного конкурсу юних літераторів).
Впровадження нових інформаційних технологій розпочалося в 2000 р. з першого подарованого комп’ютера. В 2003 р. створений веб-сайт бібліотеки. Бібліотека в 2013 р. виграла грант за програмою «Бібліоміст» і отримала 10 комп’ютерів з доступом до Інтернету, створений і працює Інтернет-центр. Спільно з Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського розроблений і впроваджується в роботу дитячих бібліотек області проект «Діти за безпечний Інтернет». З 2010 р. бібліотека бере участь у діяльності Корпорації дитячих бібліотек України з аналітичного розпису періодичних видань (КОРДБА), що дає можливість читачам отримати найбільш повну бібліографічну інформацію.

Найбільший внесок у розвиток бібліотеки зробили директори, які очолювали її в різні роки: У.П. Кравченко (1955-1971 рр.), О.І. Коцюбинська (1976-1977 рр.); Н.І. Лисенко (1977-2012 рр.), працівники: В.М. Вересоцька, Г.О.Добровольська, Н.Г. Зотова, В.Г. Деркач, Г.В. Бондаренко, сучасні спеціалісти Т.В. Тянутова, Г.М. Вечерська, О.Г. Ташлик.


З 2012 року бібліотеку очолює Т.М. Клюй

Відомості про бібліотеку подані у Вікіпедії, статті до «Української бібліотечної енциклопедії»; діяльність бібліотеки розкрита на веб-сайті бібліотеки ostrovskogo.com.ua, матеріали про найбільш цікаві факти про обласну бібліотеку для дітей систематично друкуються в обласній пресі, звучать на радіо, глядачі знайомляться з ними по телебаченню.
Маша БАРБАШ | 17.05.2017 18:50:59 | ip: 91.192.44.151
Вы звонили и говорили что мне нужно сдать книгу у меня долг, но я все сдала и у меня нету книги! Я Барбаш Мария Юрьевна школа 19 7-А. Позвоните на номер +380630498973 или напишите мне как называется книга! Я вспомню.
Юлия | 01.12.2013 10:43:08 | ip: 195.242.115.199
А у вас есть книга Перси Джексон?
Написати відгук
На вказаний e-mail буде відправлено посилання, перейдіть по ньому, щоб підтвердити email і опублікувати коментар.
Опублікувати
Зверніть увагу!
1. Якщо Ви хочете написати негативний відгук – будь ласка, будьте конкретними, обґрунтуйте, аргументуйте свою думку. Інакше коментар буде розцінено як спробу недобросовісної конкуренції і буде видалено Адміністратором.
2. Якщо сторінкою керує представник компанії, він самостійно вибирає відповідати чи видаляти коментарі.
Сподіваємося на Ваше розуміння!
Компанія представлена в каталозі підприємств: