1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який було засновано в 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Кожні 6 секунд один житель планети заражається вірусом імунодефіциту людини, а щогодини помирає близько 200 жертв вірусу, який вже встигли назвати викликом еволюції. Україна до цього підійшла з суперечливими показниками.