В денний час злодії здебільшого крадуть дрібні речі, які непомітно кладуть до кишені, ховають під одяг. Звісно, що об’єкти, які перебувають без будь-якої охорони, важко захистити від подібних злочинів, а їх власники, як правило, недораховуються певних товарів, а не рідко і коштів.
Дієвим захистом в подібних ситуаціях стають камери відеоспостереження, за допомогою яких можна попередити злочин ще на місці його скоєння. Крім того, камери відеоспостереження виконують і попереджувально-профілактичну функцію, адже лише наявність в торговому залі відеонагляду зменшує кількість бажаючих розжитись чужим майном.
За словами фахівців ДСО, не варто нехтувати й безпекою працівників та клієнтів. Попередити протиправні дії тепер можливо завдяки тривожним кнопкам, які бувають стаціонарними та радіоканальними (типу брелок). Після натискання працівником об’єкту такої тривожної кнопки сигнал автоматично надходить на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони, де контролюється черговим в цілодобовому режимі. Після отримання сигналу чергова пульту передає повну інформацію по об’єкту наряду міліції ДСО, який здійснює відповідне оперативне реагування на об’єкт та проводить першочергові заходи по припиненню правопорушень.
УДСО при УМВС України в Чернігівській області