За статистикою, майнові злочини мають першість серед усіх видів крадіжок, а в сезон літніх відпусток сягають піку своєї активності. Та розслаблятися не можна, навіть йдучи з дому на годину-дві. Деяким спритникам цього вистачає, аби винести з квартири геть усе цінне.
Найбільше зареєстрованих квартирних крадіжок на Чернігівщині скоюється, звісно ж, в обласному центрі. Решта припадає на інші райони області.
Для професійних «домушників» елементарно вирахувати вашу відсутність, навіть не тривалу. Цьому слугують своєрідні підказки, наприклад, вимкнене світло у вікні тривалий час, відсутність автівки на звичному місці, закриті вікна, пошта в поштових скриньках, листівки у дверях…
Нерідко ми «запрошуємо» крадіїв до себе, самі не помічаючи того: розповідаючи малознайомим особам про свої статки, заощадження та про довгоочікувану відпустку, яку плануємо провести на морських узбережжях чи за містом. Правоохоронні органи вкотре застерігають населення: не розголошуйте будь-яку інформацію про себе та своїх рідних стороннім особам.
- Охоронна сигналізація – це не розкіш, а, скоріше, вимога часу, адже речі, які ми накопичуємо роками, за лічені хвилини можуть опинитись в руках зловмисників. Дієвим виходом у протидії майновим злочинам є засоби охорони. Чи заощаджувати на безпеці житла – особиста справа кожного, та варто пам’ятати, що візит непроханих «гостей» обходиться набагато дорожче, аніж щомісячна плата за охоронні послуги, - зауважив начальник Управління Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області Ярослав Накопюк.
УДСО при УМВС Українив Чернігівській області