Чернігів – одне з найдавніших міст України, яке славиться своїми пам’ятками часів Київської Русі і Чернігівського князівства, Гетьманщини, тому напередодні дня пам’яток історії та культури не зайвим буде згадати про їх цінність та пильність ДСО.
Унікальний заповідник «Чернігів стародавній» – один із головних туристичних об'єктів Чернігівщини та України, який вже не перший рік перебуває під пильним наглядом Державної служби охорони. До його складу входять 29 унікальних пам'яток архітектури та історії, шість з яких домонгольського періоду і вважаються одними з найдавніших у Східній Європі. Частина об’єктів заповідника є діючими храмами та монастирями (Спасо-Преображенський собор, що датується ХІ ст., П’ятницька церква, Троїцький собор, Свято-Успенський Єлецький монастир), інша частина (Борисоглібський собор, Колегіум, Антонієві печери) — музеї; обласний історичний музей імені В.В. Тарновського, обласний художній музей імені Григорія Галагана. До складу заповідника увійшла і найдавніша частина Чернігова – Вал. Однією з визначних пам’яток на Валу є 12 чавунних гармат, поставлених на лафети в 1911 році над схилом гори, де колись були укріплення фортеці. Легенда оповідає, що ці гармати подарував місту Петро Ⅰ у знак його визнання мужності чернігівських козаків під час війни зі шведами.
Славиться Чернігівщина й унікальним заповідником, який розташований в місті Батурин, та увібрав в себе безцінні пам’ятки історії, археології та культурної спадщини. Центральним об'єктом заповідника «Гетьманська столиця» є триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, Кочубеївський парк, Воскресенська церква, Цитадель Батуринської фортеці.
Безсумнівно, безпеку та надійність охорони даних історичних споруд гарантує Державна служба охорони.
УДСО при УМВС України в Чернігівській області