3 грудня свідомі громадські організації та активісти бажають домогтися повного соціального рівноправ'я інвалідів та звичайних членів сучасного суспільства не на словах, а в реальності.
У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства.