З роками Україна набирає шалені оберти по безробіттю, мізерній заробітній платі, небажанню працювати. Молоді сім’ї, не рідко і дорослі не в силах прогодувати родину. Як наслідок, батьки розлучаються або вкидаються в чарчину, а діти в кращому випадку потрапляють до школи-інтернату. Та найстрашніше, коли дитина при живих батьках стає сиротою - так звані «соціальні сироти».
Управління Державної служби охорони при УМВС України в Чернігівській області бере участь у допомозі школі-інтарнат І-ІІІ ступенів, котра знаходиться за адресою: Чернігівська обл., Коропський р-н. с. Черешні.
Нещодавно працівники УДСО відвідали дітей, які радісно нас зустрічали. Неможливо було і не помітити щирі дитячі посмішки. Гості приїхали не з пустими руками, а діти залишились задоволені подарунками. На нас з дітлахами чекала й директор закладу - Олена Лагоша. З великим задоволенням нам провели коротенький екскурс по території, що майорить осінніми квітами та черешневим садочком, що було подаровано та посаджено керівництвом та працівниками УДСО.
Дійсно, для дітей позбавлених батьківської любові і тепла є всі необхідні умови для розвитку дитини в даному закладі. Зрозуміло, що найрідніших людей: мати та батька ніхто не в змозі замінити та коли діти день при день бачать розгульне життя, бійки…краще навчатись і бути осторонь від минулого життя.
Підтвердженням гарних умов в школі-інтернат є те, що ми побачили на власні очі. Історичний куточок «Світлиця», де представлені українські вишиванки та предмети побуту.
В с. Черешні діти справжні спортсмени. В цьому їм постійно допомагає вчитель фізичного виховання, велика спортивна зала, футбольне поле і сучасний тренажерний зал. Підтвердженням спортивних досягнень є кубки, де діти здобували перемогу.
Хоча дівчатка і позбавлені маминої поради, то тут вони можуть отримати всі вміння і навички на уроках трудового навчання, де є всі необхідні умови: побутові кухонні прилади, швейні машини, та навчитись правильно сервірувати стіл.
Активну участь у підготовці до життя беруть вихователі та вчителі. З їхньої ініціативи створюються гуртки: шиття, столярної справи, рукоділля.
Діти повноцінно, комплексно харчуються 5 разів на день в їдальні та перед сном в відведених кімнатах для харчування.
Та на жаль не все так добре. Держава майже не фінансує дитячий будинок, кошти поступають від благодійників та організацій, які збирають по крупинкам. Не залишайтесь байдужими, дітям потрібна саме Ваша допомога!!!
З повагою УДСО при УМВС України в Чернігівській області