Головне управління ДФС у Чернігівській області (теріторіальний орган ДФС)
Меню компании:
Новость за 25-05-2012 | 13 лет назад!
Изменения в ПДВ
Платникам податку на додану вартість
Відповідно до вимог п.201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України передбачено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1216.
Відповідно до п.201.4 ст. 201 Кодексу та п.6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 р. №969, податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю. При цьому, продавець зобов’язаний видати податкову накладну, яка підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі, тільки після такої реєстрації.
Відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної у податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки.
З 01.01.2012 року обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі підлягають податкові накладні з сумою ПДВ понад 10 тис.грн.
У разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або у разі порушення ним порядку її заповнення та порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
У разі виявлення помилок, при заповненні реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, а саме, невірно зазначено суму податку, дату виписки податкової накладної, номер податкової накладної слід здійснювати виправлення помилок методом «сторно» відповідно до вимог Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних.
Разом з цим, у разі якщо результати проведеної перевірки свідчать про порушення платниками податку порядку ведення податкового обліку посадові особи такого платника податку несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Не надання контролюючим органам при здійсненні податкового контролю, у порушення абз. 2 п. 201.15 ст. 201 Кодексу, копій записів у реєстрах виданих і отриманих податкових накладних тягне за собою застосування штрафних санкцій згідно пункту 121.1 статті 121 Кодексу у розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. .
Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Чернігові ДПС