Реклама Чернигова:
назад
Реклама Чернигова
™Бюро Переводов™ (Переводы, Перевести документ, Переклад, Перекласти документ, Нотариальное заверение, Срочно перевести документ, Легализация, Апостиль, Посвідчення, Перевод, Translate, Translation.)

Правовой центр "Юрконсалтинг" (юридические услуги)

Меню компании:
показать
Новость за 16-07-2014  |  11 лет назад!

ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА В ЗАГАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ (ЗА РІШЕННЯМ ВЛАСНИКА).

ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА В ЗАГАЛЬНОМУ ПОРЯДКУ (ЗА РІШЕННЯМ ВЛАСНИКА).
 

 
На сьогодні у відповідності до ст. 110 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. №435-IV (далі – ЦКУ) існують наступні види ліквідації підприємства:
1)      за рішенням її учасників або органу юридичної особи;
2)      за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи;
Ми розглянемо ліквідацію підприємства за рішенням її учасників або органу юридичної особи. Розписаний у цій статті порядок оптимально підходить для ліквідації середньостатистичного українського товариства з обмеженою відповідальністю (ліквідація ТОВ). Для інших організаційно-правових форм можуть існувати свої додаткові особливості.
            Першим кроком у процедурі ліквідації є проведення Загальних зборів учасників та прийняття рішення про  припинення Товариства шляхом його ліквідації у добровільному порядку за рішенням Учасників Товариства та обрання Ліквідаційної комісії (Ліквідатора.) Встановлюється  строк на подання кредиторами своїх вимог (не менше 2 місяці) з казанням  адреси для прийому кредиторських вимог – оформлюється Протоколом. В наступному Протокол  про рішення щодо ліквідації реєструється у Державного реєстратора - безкоштовно - не пізніше 3 днів з моменту прийняття рішення про самоліквідацію.
Після цього державний реєстратор самостійно вносить інформацію до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи в день прийняття таких документів. Державний реєстратор, після прийняття документів і внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи, зобов’язаний опублікувати повідомлення про таке рішення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації («Бюлетень державної реєстрації») протягом десяти робочих днів.
Другим кроком  є сама ліквідаційна процедура та особливості її здійснення. Порядок ліквідаційної процедури прописано у ст. 111 ЦКУ, в якій, зокрема, передбачено і алгоритм дій ліквідаційної комісії: надсилання повідомлень у всі фонди, податкову та кредиторам про прийняття рішення про ліквідацію з пропозицією звернутися із кредиторськими вимогами, проведення перевірок органів податкової інспекції , подання звітності; надання письмових відповідей про результат розгляду кожної заяви кредитора не пізніше 30 днів з моменту отримання відповіді; повернення ліцензій, дозволів; стягнення дебіторської заборгованості; проведення інвентаризації; подання запитів про наявність майна до уповноважених органів. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю здійснює звільнення працівників юридичної особи, що припиняється. Завершальним етапом даної стадії є складання проміжного ліквідаційного балансу, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред’явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи.
Третім та завершальним кроком є виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає ліквідаційний баланс, забезпечує його затвердження учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, та забезпечує подання органам державної податкової служби. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстраторові документів, передбачених законом для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в установлений законом строк.
Окремо слід додати, що зазначена вище процедура ліквідації юридичної особи актуальна для тих підприємств, у яких достатньо коштів та майна для задоволення всіх вимог кредиторів, а також для сплати обов’язкових платежів. У разі недостатності в юридичної особи, що ліквідується, коштів та майна  для задоволення вимог кредиторів – після затвердження проміжного ліквідаційного балансу приймається рішення про звернення до Господарського суду із заявою про визнання боржника банкрутом та процедура ліквідації проводиться відповідно до ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Більш детальну інформацію щодо процедури ліквідації юридичної особи або допомогу у проведенні такої ліквідації Ви зможете отримати, звернувшись до спеціалістів нашої юридичної фірми.
Немного рекламы Чернигова: