У наш час люди все більше переконуються в тому, наскільки світ є непередбачуваним. Наприклад, спочатку все людство витримало випробування пандемією, зараз громадяни нашої країни відчувають на собі всі наслідки повномасштабного вторгнення на територію України. Попри всі негаразди, українцям варто не нехтувати законами й пам’ятати, що більшість із них продовжують діяти в умовах воєнного часу. Наприклад, ніхто не скасовував вимоги законодавства про обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності. Якщо у водія є такий поліс, він може бути впевнений, що всі витрати щодо відшкодування наслідків ДТП для постраждалих осіб візьме на себе страхова компанія.
Що дає договір ОСЦПВ його власнику
Автоцивілка гарантує надання фінансової допомоги тим учасникам дорожнього руху, хто постраждав від неправомірних дій винуватця аварії. При цьому водію, винному в ДТП, доведеться ремонтувати свою машину власним коштом.
Дехто може сказати, що такі умови є несправедливими для страхувальника. Проте якщо згадати, що вартість сучасних авто кожного дня зростає, а водій несе відповідальність за свої дії і йому доведеться виплачувати компенсацію всім постраждалим особам, то стає зрозумілим, що краще придбати автоцивілку й довіритися страховій компанії.
Поліс ОСЦПВ захистить його власника від несподіваних фінансових витрат. Отже, автолюбитель, який оформив такий договір, у майбутньому звільняється від компенсації різних видів збитків, заподіяних третім особам. А це часто дуже великі суми.
У чому особливості автострахування в умовах воєнного часу
Попри те, що в країні йде війна, система страхування продовжує розвиватися, відбуваються позитивні зміни. Наприклад, сьогодні розмір компенсації, передбаченої для постраждалих, складає до 160 тис. грн на ремонт авто та до 320 тис. грн — на лікування потерпілих осіб. У планах українського уряду збільшення страхової допомоги до 2025 року до 500 тис. грн. Наразі деякі надійні страхові компанії пропонують придбати поліс добровільного страхування, за яким розмір компенсації зростає вдвічі. Підкреслимо, що ця можливість зберігається в умовах воєнного стану.
У перспективі очікується ще одне нововведення на законодавчому рівні — обов’язкова участь страхових організацій у системі прямого врегулювання. Це означає, що постраждалі зможуть звернутися за компенсацією до своєї компанії, а не до страхової винуватця аварії, що суттєво прискорює процес отримання виплати.
Як придбати автоцивілку в умовах воєнного стану
Сучасні технології дозволяють скористатися онлайн-форматом для оформлення обов’язкового страхового поліса. Для цього потрібно на сайті обраної компанії зробити кілька простих кроків:
- обрати страхову програму. На цьому етапі можна розрахувати вартість майбутньої автоцивілки за допомогою онлайн-калькулятора;
- заповнити інформацію про себе в спеціальній формі;
- оплатити.
Після цього на електронну адресу буде відправлений е-поліс, який одразу з’явиться в мобільному застосунку «Дія» та в базі МТСБУ. Отже, в умовах воєнного часу можна придбати автоцивілку без відвідування офісу.