УЗД передміхурової залози – це ультразвукова діагностика стану передміхурової залози. Передміхурова залоза знаходиться нижче сечового міхура. Багато чоловіків не знають, як проводять трузі простати і бояться йти на прийом до лікаря. Наша стаття розповість, як робиться узі простати у чоловіків і чому цю процедуру необхідно проходити щонайменше раз на рік.
Коли необхідно робити УЗД
Причин для узі простати багато:
- часте сечовипускання маленькими порціями;
- болючі відчуття під час сечовипускання;
- кров у еякуляті;
- біль у нижній частині живота;
- збільшена простата;
- безпліддя;
- ниркова недостатність;
- підозра на злоякісну пухлину, простатит чи аденому.
Існує кілька варіантів, як проводять узі простати:
- Абдомінально. Через передню стінку живота виконується оцінка функціональності внутрішніх органів та візуалізація структури організму.
- Трансректально. Візуалізація простати відбувається через пряму кишку на глибину трохи більше 5-7 див. Діаметр датчика – 2 див.
Досвідчений доктор уролог у Києві зможе виконати УЗД простати максимально інформативно та без хворобливих відчуттів.
Підготовка до УЗД простати
Точність ультразвукової діагностики безпосередньо залежить від правильної підготовки та повного його дотримання, а саме:
- вилучення продуктів та напоїв, які викликають газоутворення на 2-3 дні;
- очищення кишківника за допомогою клізми;
- не вживати їжу за 8 годин до УЗД;
- за 60 хвилин до процедури випити 1 л. води. (якщо це потрібно перед діагностикою)
Як роблять узі простати
Під час трансректального УЗД пацієнт лягає на лівий бік і підтискає коліна до грудей. На подовжений датчик надягає презерватив, обробляється гелем і вводиться в пряму кишку.
Завдяки сучасному діагностичному обладнанню та лікарям з досвідом трансректальних досліджень, процедура ультразвукової діагностики простати пройде максимально комфортно. У мережі медичних центрів «Гармонія здоров'я» можна пройти обстеження без черг та з максимальним рівнем обслуговування.