запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як правильно вибрати засоби від алергії

Алергія - небажана, несподівана та надмірна реакція імунітету на алергени, яка нерідко набуває хронічної форми з періодами загострення та затишшя. За статистикою, кожна друга дитина і третя доросла знає, що таке алергічні реакції на їжу, ліки, рослини, пил, шерсть тварин.


Якщо алергія протікає у важкій формі, то вона відбивається на працездатності, сні та настрої, змінюючи звичне для людини життя на гірший бік. Тому важливо підібрати ефективні засоби, які допоможуть полегшити симптоми та продовжити періоди ремісії.
 

Види ліків від алергії


Кожна АПТЕКА, в якій можна придбати протиалергічні засоби, пропонує різні препарати, що відрізняються за способом застосування:

  • для зовнішнього нанесення: мазі, креми, емульсії;
  • для внутрішнього прийому: пігулки, капсули, сиропи.


Окрема категорія: назальні та очні краплі. Перші ефективні при алергічному риніті, допомагають зняти набряклість та закладеність носа. Спреї на основі кортикостероїдів (наприклад, Флікс, Гленспрей, Авамі, які пропонує Аптека Доброго Дня), мають протизапальний ефект.


Другі необхідні, коли алергія торкається очей, провокуючи підвищену сльозотечу, різі, що завдає дискомфорту, викликає швидку втому очей і зниження чіткості зору. У цьому випадку рекомендують використовувати очні краплі Аллергоділ або Візін.


Незважаючи на різноманітність лікарських форм, головне завдання протиалергічних засобів полягає у придушенні вивільнення гістаміну. Його надмірний рівень провокує алергічну реакцію у вигляді висипу, свербежу, бронхоспазму, мігрені, кишкових розладів. Тому друга назва ліків проти алергії – антигістамінні. Найчастіше вони випускаються у формі таблеток чи сиропів.


Враховуйте, що існує 3 покоління препаратів. Вони відрізняються один від одного можливістю прийому 1-2 рази на день, чого цілком достатньо для досягнення багатогодинного протиалергічного ефекту. Причому без сонливості та загальмованості свідомості.


Поряд з антигістамінними засобами виділяють сорбенти (активоване вугілля та Ентеросгель), які допомагають організму впоратися з наслідками харчової алергії.


В особливо тяжких випадках алергії (анафілактичному шоці, набряку Квінке, яскраво виражених шкірних реакціях), які загрожують життю людини, використовуються засоби екстреної допомоги. Зазвичай це ін'єкції, які вводяться внутрішньом'язово або внутрішньовенно, залежно від стану хворого. Як відомо, уколи діють швидше за таблетки, що особливо важливо, коли рахунок йде на хвилини.


Тому лікарі рекомендують людям, які страждають на хронічну форму алергії або схильні до сильних загострень, мати в домашній аптечці шприц-ручку з адреналіном, щоб була можливість самостійно надати допомогу до приїзду швидкої.


Більшість антигістамінних препаратів відпускають без рецепта. Тому їх можна придбати в інтернет-аптеці АДД. Перед покупкою бажано проконсультуватися з лікарем, щоб дізнатися про протипоказання та особливості застосування.