Електрогітара - яскравий та захоплюючий інструмент. Він допомагає писати пісні та виконувати мелодії у неймовірних діапазонах. І хоч на ринку існує велика різноманітність моделей, вибір інструменту – завдання досить складне. Тому часом просто необхідно при замовленні електрогітари з доставкою не оплачувати покупку відразу, а спочатку перевірити інструмент і визначити, чи відповідає він потрібним критеріям.
На що звернутиувага?
- Брідж гітари. Це деталь на корпусі, якою натягують струни. Як перший інструмент не рекомендується купувати з тремоло або флойд роузом. Найкраще, щоб бридж був фіксованим. Подібну гітару краще налаштовувати.
- Кольки. Важливо, щоб вони працювали без скрипу.
- Звукоснімачі. Бувають таких видів, як: хамбакер та сингл. Перший подвійний і звучить голосніше з мінімальним шумом, а другий - одинарного типу і створений для більш м'якого та насиченого чистих мелодій та соло.
- Дерево гітари. Цей параметр завжди спірний. Для початківців рекомендується, щоб як матеріал була не фанера і не береза. Але і з дорогих порід інструмент новачкам теж не особливодоречний. Зокрема, можна зупинити вибір на клені, ясені, вільсі та полісандрі.
Важливі рекомендації щодо вибору
- Спершу важливо наочно оглянути інструмент. Навіть якщо покупка здійснюється в інтернет-магазині (наприклад, у компанії "Гітарний дім" ), слід передбачити і таку необхідність. На поверхні корпусу у гарній гітарі немає жодних вад (сколів, тріщин та відшарування).
- Підключати електрогітару до підсилювача відразу - зовсім не рекомендується. Спочатку важливо послухати як звучать її струни. За гучністю такі не повинні виділятися. А якщо звучання гітари глухе, краще вибрати інший інструмент.
- Звернути увагу на гриф. Тут важливо врахувати низкутонкощів:
- Гриф важливо спробувати на дотик. Тримати його має бути комфортно та легко. Це потрібно особливо для новачка. А далі, в міру досвіду музикант зможе успішно тримати в руках будь-який гриф.
- Висота струн в області 12 ладу не повинна бути вище 0,03 см. А при звучанні вони не видають деренчливий звук і не б'ються об лади. Тому важливо програти кожну струну на кожному ладі.
- Гриф у довжину має бути абсолютно рівним. Якщо він відрізняється вигином, таку гітару краще не купувати.
- Припускається, що лади у хорошій гітарі- Не широкі. При грі нічого не повинно заважати пальцям. Важливо щоб було комфортно та приємно.
- Не менш важливо перевірити, як прикріплюється гриф до корпусу. Важливо, щоб було без жодних зазорів. Інакше це може вплинути на віддачу інструменту та тривалість звучання ноти.
- Верхній поріжок має бути надійно зафіксований на грифі, а струни - натягнутими, а не вільними.
- Після того, як перевірено все запропоноване вище, можна підключати гітару до підсилювача. Слід програти якусь мелодію та також прослухати як звучать струни на різних ладах. Важливо, щоб такий звук подобався музикантові.
- Перевірити необхідно звучання кожного звукознімача окремо. Важливо зробити це за різних параметрів гучності та тембру. Звучання має бути рівномірним і безстрибків. А регулятори не повинні хрипіти і хрумтіти.
- До цього моменту важливо зіграти на гітарі щось вже знайоме. А якщо поки що немає навичок, можна попросити друга чи продавця. У процесі важливо визначити, чи звучання сподобалося і чи симпатичний інструмент зовні. І це важлива умова. Гітара має бути такою, щоб викликати бажання грати на ній. І для цього створено велику розмаїтість моделей.
Важливо розуміти, що на покупку першої гітари витрачати багато грошей – не раціонально. Спочатку слід попрактикуватися і визначити які ефекти потрібні, а які взагалі немає. Поступово це зрозуміє кожен новачок.