Шалфей відноситься до надзвичайно гарного вигляду трав'янистих чагарників, які ефектно прикрашають клумби та сади всіх типів. Чудово поєднується з іншими декоративними культурами. Це чудова ідея для оформлення садових бордюрів, клумб та балконних контейнерів. Шавлія – унікальна квітуча рослина з неймовірним багатством забарвлення і цікавими суцвіттями.
Насіння шавлії в Yaskravaklumba відрізняються величезною різноманітністю видів, саме це дозволяє культивувати рослину для різних цілей. Довго квітучі сорти багаторічника найчастіше застосовують у ландшафтному оформленні ділянок, а види лікарські. в медицині (сама назва шавлії походить від латинського salvus, що означає "живий, врятований"), кулінарії та парфумерії.
Найбільш поширеними видами шавлії, сорти яких зустрічаються на сучасному ринку:
- сальвія (винятково декоративний вигляд);
- шавлія лікарська;
- дубравний;
- блискучий.
Деякі з перерахованих видів є однорічниками, вони відрізняються своєю морозостійкістю, оскільки одні види зовсім не переносять низьких температур (шавлія однорічна), інші помірно стійкі до холодних температур (лікарський), а треті повністю морозостійкі (сальвія мутовчата).
Яскраво квітуча ароматна сальвія
Сальвія (Salvia nemorosa) – найбільш популярна декоративна рослина, яка чудово виглядає у саду. Це багаторічник із сімейства Лаймових. Зустрічається у природі у південній та східній Європі та деяких частинах Азії.
- Шавлія діброва утворює розетки з грубого зеленого листя, зібраного біля самої землі. Квітучі пагони рослини підняті та жорсткі. Колючі суцвіття починаються з середини їхньої висоти.
- Salvia nemorosa може досягати заввишки від тридцяти до сімдесяти сантиметрів. Рослина вперше зацвітає у період із травня по липень і може повторити цвітіння у період з вересня по жовтень.
- Salvia nemorosa рясно росте, має приємний аромат та квіти чудового забарвлення: блакитні, рожеві, білі та темно-бордові. Вона чудово виглядає в посадках поряд зі сходами, в кашпо на стінах і як бордюрна рослина.
- Різні види та сорти шавлії дубравної барвисто виглядають на клумбах, в рабатках та міксбордерах. Компактні форми дуже зручно вирощувати в горщиках та контейнерах на балконах, терасах та верандах.
- Salvia nemorosa є найбільш красивою при посадці групами по кілька штук. Вона добре виглядає поруч із гвоздиками, лілійниками, лобеліями та декоративними травами. Їй також подобається компанія троянд та ехінацеї. Якщо в облаштуванні саду є прогалини, для яких немає ідеї – шавлія діброва їх вдало заповнить.
Salvia nemorosa легко вирощується та не дуже вимоглива. Це хороша рослина для квітникарів-початківців. Виростити культуру абсолютно нескладно, проте потрібно правильно спланувати для неї місце розташування.
Основні вимоги до вирощування шавлії
Середземноморське походження культури передбачає, що першорядними критеріями під час виборів ділянки мають бути сонце і світло. Шавлія любить цілий день перебувати на сонці та насолоджуватися теплом, проте за потреби витримує і півтінь. Місце посадки має бути теплим та захищеним від вітру.
Рослина воліє помірно вологі, родючі, багаті на гумус і добре дреновані субстрати. У звичайній садовій землі теж приживеться. При тривалій посусі потребує поливу, особливо під час цвітіння.
Регулярне підживлення поживними речовинами для квітучих рослин продовжує цвітіння і робить листя та зовнішній вигляд рослини більш красивою.
Як посадити шавлію?
Хоча шавлія є досить теплолюбною, її природна структура настільки міцна, що може витримувати зниження температури нижче нуля протягом короткого часу. З цієї причини молоді рослини можуть вирушати на клумби з кінця квітня, адже можливі пізні заморозки їм не зашкодять.
- Грунт на ділянці повинен бути добре розпушений і очищений від бур'янів.
- Збагатіть субстрат компостом та невеликою кількістю піску.
- Добре намочіть корінь шавлії в ємності з водою.
- Підготуйте лунку з подвійним об'ємом кореневої грудки.
- На дно покладіть дренаж зі шматочків кераміки або великого гравію.
- При посадці дотримуйтесь відстані між саджанцями від 25 см до 35 см.
- Прямо полийте.
Посадка шавлії в контейнери мало чим відрізняється від посадки в ґрунт. Як субстрат підійде хороший грунт для рослин горщиків, водопроникність якого покращують додаванням піску. Слід розглядати лише горщики з отвором на дні, оскільки стояча вода шкідлива для шавлії.
Полив та підживлення
Щоб шавлія могла добре рости, вам потрібна помірна, але регулярна подача води. За певних обставин, залежно від місцевості та погодних умов, може бути достатньо природного зрошення дощем.
- Поливайте вирощену шавлію лише під час тривалого періоду посухи.
- У горщику потреба у воді більша, ніж на клумбі.
- Шавлія набагато краще перенесе нетривалу посуху, ніж вологу землю або навіть стоячу воду. Однак коренева грудка не повинна бути повністю сухою.
Шавлія скромна, коли йдеться про потреби в поживних речовинах. Однак порція компосту, дана на грядку, точно йому не зашкодить.