запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Гайки – різновиди та призначення


 

 

Уявити такі галузі, як машинобудування, будівництво, металургія виробництво меблів і побутової техніки без використання різьбових з'єднань практично неможливо. Найбільш популярним є класичний тандем – гвинт і гайка. Маючи найчастіше шестигранну форму, гайки мають внутрішнє метричне або дюймове різьблення. Останні найчастіше використовуються у водопровідних системах. Про те, де купити гайки в Києві, можна навіть не замислюватися. Їх реалізують повсюдно – від ринків та будівельних гіпермаркетів до інтернет-магазинів.


Розвиток машинобудування та технологічних процесів призвели до появи багатьох різновидів гайок. Вони можуть бути традиційними шестигранними або квадратними, барашковими і корончастими, мати фланці або кільця ущільнювачів для запобігання розкручування. Різноманітність форм породило появу різних видів ключів. звичних ріжкових, накидних, торцевих та розвідних.


Види та сфери застосування


Широкий спектр застосування та різноманітність вимог до різьбових з'єднань спричинили появу різних видів кріпильних виробів. Сьогодні на ринку металовиробів присутні як універсальні гайки, так і спеціальні вироби, розраховані на виконання конкретних завдань.

  • Традиційна шестигранна гайка. Із цим виробом усі хлопчики знайомі ще з часів дитячих конструкторів. Сфери її застосування описати неможливо. вона використовується повсюдно. Для роботи з нею підходять всі види гайкових ключів. від ріжкових до розвідних. Вироби, до яких висуваються особливі вимоги до корозійної стійкості, виготовляються з латуні, міді або нержавіючої сталі.

  • Квадратна гайка. Застосовується в місцях із утрудненим доступом, де потрібна нерухома фіксація. Розташовується у спеціальному пазу квадратної форми і дозволяє затягувати з'єднання, обертаючи лише гвинт. Для більшої надійності вона може бути приварена до деталі або запресована до неї.

  • Барашкові гайки призначені для затягування їх руками. Використовуються для швидкороз'ємних з'єднань або у важкодоступних місцях. Широко застосовуються у виробництві меблів та товарів народного споживання.

  • Знизити тиск на поверхні, що закріплюються, дозволяють гайки з фланцями. Вони є симбіозом стандартного шестигранного виробу із шайбою. Збільшення висоти шестигранної частини (і різьблення відповідно) дозволяє з'єднанню витримувати великі навантаження.


Вибір того чи іншого типу кріплення визначається вимогами до з'єднання, доступністю місця встановлення та умовами експлуатації.


Збільшення надійності з'єднань


Кріплення деталей, що зазнають великих динамічних або вібраційних навантажень, вимагає виключити можливість ослаблення різьбових з'єднань. Для цих цілей використовуються гайки, що самостопоряться. Один із варіантів їх використання – надійна фіксація хомутів на трубопроводах. Для того, щоб купити хомут на труби достатньо відвідати сайт підприємства «Таурус-2000». Для запобігання мимовільному відгвинчування гайки можуть мати або зубчасту насічку на фланці, або стопорне нейлонове кільце слідом за внутрішнім різьбленням.