Кліматичне обладнання: яке буває і як купити оптимальне
Без сучасного кліматичного обладнання практично неможливо створити в приміщенні комфортний мікроклімат, адже така техніка контролює одразу кілька ключових параметрів:
Температура повітря;
Рівень вологості;
Чистота повітря;
Рух повітряних мас.
Побутове кліматичне обладнання не витрачає багато електроенергії, досить просте в управлінні і дозволяє з точністю до одного градуса налаштувати температуру в кімнаті та інші важливі параметри мікроклімату.
< /p>
Важливо розуміти, яка буває кліматична техніка для дому, для квартири та офісу, влаштування такого обладнання та особливості його вибору. Грамотний вибір та правильна установка кліматичної техніки, яка контролюватиме чистоту, вологість та температуру повітря – це запорука якісного життя, комфортного стану та міцного здоров'я.
Якщо в будинку не використовується клімат обладнання, то це призводить до багатьох проблем:
Великі витрати на опалення;
Необхідність постійно провітрювати приміщення;
Вміст великої кількості вуглекислого газу в повітрі через відсутність руху повітряних мас;
Неймовірна спека в літній період;
Поява плісняви та грибка;
Швидке знос меблів та будівельних матеріалів та багато іншого.
Простий приклад: без якісної кліматичної техніки неможливо підтримувати комфортний рівень вологості. Високий рівень вологості – це сприятливе середовище для розвитку різних захворювань, а також появи цвілі.
Найкращий спосіб купити хороші кліматичні установки – це спеціалізований постачальник як магазин Alter Air, у каталозі якого представлений широкий асортимент обладнання від відомих виробників за демократичними цінами.
< br />
Різновиди кліматичного обладнання для дому
Існує багато популярних видів кліматичної техніки, яка підбирається в залежності від цілей використання. Розглянемо докладніше види такого обладнання та їх основні функції.
Кліматичні комплекси
Це багатофункціональні пристрої, спрямовані на створення сприятливого мікроклімату в певному приміщенні. Конструкція таких установок зазвичай має лише один блок. Їхня особливість у тому, що вони вирішують одночасно кілька завдань: охолодження, очищення, іонізація та зволоження повітря. Незважаючи на свою функціональність, зручність використання та ефективність таких пристроїв викликає сумніви. Тим не менш, це відмінний варіант, якщо потрібно створити хороший мікроклімат у якомусь одному, не дуже великому приміщенні.Системи кондиціювання
Кондиціонером сьогодні вже нікого не здивуєш. Їх можна побачити на фасадах офісних та промислових будівель, багатоквартирних будинків, котеджів. Основне завдання кондиціонера – підтримання нормальної температури повітря у літній період. Але сучасні системи кондиціювання можуть виконувати й інші функції, тим більше вони можуть інтегруватися з іншим кліматичним обладнанням.
Найчастіше в будинках та квартирах використовують такі кондиціонери:
Мобільні кондиціонери;
Моноблочні;
Спліт-системи;
Мульти-спліт системи;
Канальні кондиціонери;
Системи центрального кондиціювання.
Кожен з цих різновидів має певні особливості, переваги та недоліки. Підбирається кондиціонер, залежно від цілей використання, розмірів об'єкта, побажань замовника та наявного бюджету.
Вентиляційні системи
Вентиляція виконує одну дуже важливу функцію – нормальний повітрообмін. Якщо повітря в приміщеннях не змінюється, це загрожує тим, що людина дихатиме повітрям з великим вмістом вуглекислого газу. Відсутність руху повітря призводить до цілого ряду проблем:
Погіршення загального самопочуття та проблеми зі здоров'ям;
Поява конденсату на вікнах;
Виникнення плісняви на укосах;
Неприємні запахи, яких важко позбутися;
Швидке знос меблів, побутової техніки та будівельних матеріалів.
Природної вентиляції та простого провітрювання часто недостатньо, щоб забезпечити оптимальний повітрообмін. Тому й використовуються кліматичні системи. Механічна вентиляція буває кількох видів: припливна, витяжна, припливно-витяжна.
Очищувачі повітря
Це невеликі побутові прилади, які виконують єдину функцію – видалення з повітря механічних домішок і навіть найдрібніших частинок пилу. В основному такі прилади використовують алергіки, або їх ставлять у дитячих кімнатах. Побутові очищувачі повітря застосовують різні типи фільтрів, і при виборі потрібно звертати увагу в першу чергу на фільтр:
Іонізуючі фільтри;
Фільтри попереднього очищення;
Вугільні (адсорбційні) фільтри;
Фільтри НЕРА;
Фотокаталітичні фільтри.
Зволожувачі повітря
Побутові зволожувачі допомагають зволожувати надмірно сухе повітря, яке загрожує проблемам зі шкірою та псуванням дерев'яних меблів. Зволожувачі можуть бути окремими приладами, так і використовуватися в комплексі з іншою кліматичною технікою. Наприклад, суміщені системи вентилювання та кондиціювання зазвичай мають вбудовані фільтри, а також з їх допомогою можна зволожувати або осушувати повітря, залежно від умов.
На що звернути увагу при виборі кліматичного обладнання?
Вибираючи кліматичну техніку, необхідно звертати увагу не тільки на категорію обладнання, а й на безліч інших параметрів. Насамперед при виборі слід врахувати мету покупки. Наприклад, якщо необхідно продумати опалення будинку, систему кондиціонування та вентилювання, то оптимальний варіант поєднати таке обладнання в єдину систему. ОВіК (опалення, вентиляція та кондиціювання) – це вдале рішення, адже керувати всім мікрокліматом можна з єдиного пульта.
При виборі кліматичного обладнання важливо врахувати призначення приміщення, правильно прорахувати продуктивність техніки, вибрати товари перевірених та надійних брендів.
Де найвигідніше купити кліматичне обладнання для приватного будинку чи квартири?
Сьогодні кліматичну техніку можна купити у багатьох магазинах, на ринках чи навіть з рук. Але найкраще звертатися до спеціалізованих магазинів та компаній, для яких продаж кліматичного обладнання та його монтаж – ndash; це основна спеціалізація. Найкраще рішення – це знайти компанію, яка візьметься виконати всі цикли робіт: проектування кліматичних систем, допомога у підборі обладнання, продаж обладнання, монтаж, обслуговування та ремонт.