Рулонний газон – це один із способів швидко отримати гарний лужок. Мабуть, найпривабливіше у укладанні такого покриття – ndash; це швидкий результат. За один день можна застелити сотню квадратних метрів двору. Зібраний дерн складається із зрілої трави та шару ґрунту, скріплених сіткою або відрізаним корінням трави. Він продається у вигляді рулонів, готових до розгортання, і має унікальний набір плюсів і мінусів.
Рулонний газон проти насіння: переваги
Рулонні газони – чудова альтернатива традиційним травам. Його розводять так, щоб він був стійкий до холоду, посухи та хвороб. Рулонне покриття вимагає набагато менше добрив та стрижки порівняно з насіннєвими або дикими лужками.
Визначальним фактором при виборі між насінням та дерном є ціна. Покупці, що вибирають насіння, можуть покрити в 5-10 разів більше місця за невелику вартість, але рівна і красива галявина з'явиться лише через кілька місяців. А рулонне покриття вже після 2-х тижнів поливу та правильного догляду готове приймати «відвідувачів».
Дерн можна використовувати як блокатор ерозії, так як на проблемних ділянках він працює, як "ковдра", що не дає руйнувати грунт. Також якісне, сертифіковане покриття практично не містить бур'янів.
Недоліки рулонних газонів
У рулонного газонного покриття є й недоліки:
- Висока початкова вартість.
- Високі трудовитрати. Неправильний монтаж призводить до поганого вкорінення, видимих швів та невдалого непривабливого газону. Можуть знадобитися навчені фахівці.
- Обмежений вибір трави.
- Різні умови вирощування. Умови вирощування у дворі можуть значно відрізнятися від того, де було вирощене покриття. Більшість дерну вирощується на яскравому сонці, тому на тінистих галявинах може виникнути проблема.
- Коротке вікно пересадки. Свіжий дерн необхідно закладати якнайшвидше після збирання врожаю, в ідеалі протягом 24 годин після скошування.
Коли можна стелити газон?
Рулонне покриття можна укладати в будь-яку пору року, за винятком мерзлого ґрунту, проте ідеальний час для його укладання – початок осені та середина весни. У цей час земля відносно тепла, що сприяє зростанню нового коріння, а збільшення кількості опадів може зменшити необхідність ручного поливу.
При призначенні дати доставки важливо враховувати, що газон повинен розкочуватися відразу при укладанні навесні або влітку і протягом 24 годин восени та взимку (стосується південних регіонів країни). Навесні та восени все ще можуть бути заморозки, тому важливо звертати увагу на погоду, щоб під час укладання не було сильних заморозків.
Ключові правила, які слід виконувати при укладанні дерну в літній період:
- Полив підготовленого ґрунту.
- Не поливати самі рулони.
- Полити траву відразу після укладання.
Як правильно доглядати за рулонним газоном?
Поливати щойно покладений дерен необхідно поливати 2 рази на день протягом 4-6 тижнів. Рекомендований обсяг поливу – 20-30 літрів на квадратний метр. Після першого поливу слід відігнути куточок щойно покладеного дерну: вихідний ґрунт під ним повинен бути вологим, але не перетворитися на бруд. Це хороший спосіб визначити, скільки потрібно поливу до того, як дерн не з'єднається з природним ґрунтом.
Перші місяці рулонний газон вимагає рясного добрива, для розвитку коренів дерну та їх швидкого поєднання з природним ґрунтом під ним. Так як дернові ферми вирощують свій «урожай» на сонці, то в тінистих ділянках двору слід додатково підсіяти зверху траву, яка стійка до тіні.
Протягом перших 4-х тижнів не радиться гуляти новою травою. Часте або інтенсивне використання лужка може пошкодити нове коріння. Приблизно через 2-6 тижнів новий дерн буде пов'язаний із ґрунтом. У цей час можна скорочувати полив до пари разів на тиждень, а підтримувати харчування добривами раз на 6-8 тижнів.
Новий дерн буде готовий до першої «стрижка газону» приблизно через 14 днів після укладання. На цьому етапі все ще бачитимуть лінії з'єднання дернових смуг, але кореневі системи мають закріпитись. Для того, щоб перевірити чи готове покриття до косовиці, достатньо потягнути його за один з кутів: якщо він міцно тримається на місці, значить, він готовий до «стрижки», а якщо легко тягнеться вгору, значить, коріння не вкоренилося в грунті і косити таку галявину не можна.