запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

5 речей, про які потрібно знати, перш ніж стати мамою вперше


< Дізнавшись про власну вагітність вперше, жінка насамперед починає активно поглинати інформацію. Читає книги про материнство і слухає подкасти матусь зі стажем, щоб морально та фізично підготувати себе до народження малюка. Але це в основному інформація енциклопедичного характеру, автори якої не розповідають усе до кінця.


Саме тому ми поділимося п'ятьма речами, про які важливо знати, перш ніж ви опинитеся в пологовому будинку. У створенні матеріалу нам допомогли фахівці медичного центру Adonis, одного з лідерів у категорії педіатрія київ
< br />

Не можна на 100% спланувати, як все пройде


Ви можете слухати сотні історії матусь про те, як протікала їхня вагітність та пологи. Але навряд чи знайдете у них сценарій, за яким все відбудеться саме у вас. Кожна жінка унікальна — має своє здоров'я, вік та вагу, розмір плода та можливі ускладнення. Таких факторів тисячі, і вони по-своєму впливають на кожен конкретний випадок.

Новий порядок життя


Коли стає відомо про диво, починаючи з перших тижнів, мимоволі доведеться поміняти усталений життєвий уклад. А саме - переглянути харчові звички, фізичні навантаження та потоваришувати з лікарями. 


“Рекомендується стати на облік з 6 тижня, крайній термін — 10-12 тиждень. У цей період жінка проходить комплексне обстеження, щоб визначити ймовірні патології плода, а саме скринінг 1 триместру, — пояснюють в “Адоніс” лікарі, які здійснюють спостереження вагітності київ у 7 філіях по місту та області. 


Після появи немовляти на світ батьки переходять на графік немовляти: дитячий сон, годування, прогулянки стають невід'ємною частиною життя. 

Приготуйтеся мало спати

Перший час мамі доводиться планувати день, залишаючи мало часу для сну. Не маючи змінника для нічного чергування біля ліжечка, спати 6-8 годин поспіль, як раніше, не вийде. Як довго триватиме таке неспання, відомо лише найменшому. Голод, коліки, перші зуби - причини дитячого занепокоєння та батьківського безсоння.  

Післяпологова депресія  


Навіть якщо ви вважаєте себе готовою до батьківських випробувань, насправді все буде по-іншому. І завжди є ризик зіткнутися з депресією після пологів, яка проявляється у вигляді пригніченого настрою, втрати інтересу до того, що відбувається, ослаблення здоров'я, у тому числі емоційного. 

Як тільки ви помітите у власному стані перелічені симптоми, негайно звертайтеся за професійною допомогою. Про можливий негативний сценарій розвитку подій треба знати від початку. 

Непрохані поради


Будьте готові, що під час вагітності та після народження малюка у вашому оточенні миттєво з'являться ті, хто знає, як краще купати, годувати, баюкати. Причому це може бути як член сім'ї, так і стороння людина на вулиці і навіть той, хто не має власних дітей. 

Для збереження власного психічного здоров'я та гарного настрою, експерти наполегливо рекомендують навчитися ввічливо ігнорувати непрохані поради.

А поки прислухайтеся до себе, виконуйте рекомендації лікарів, яким довірили спостерігати вашу вагітність і насолоджуйтесь цим чудовим періодом у житті жінки в повному обсязі.