запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Дігтярне мило: користь для обличчя, волосся та тіла


Натуральне дьогтьове мило виготовляють з додаванням дьогтю — темної густої рідини, отриманої з вугілля чи кори хвойних дерев (сосни, берези, ялівцю та інших.). Речовина не завдає шкоди навколишньому середовищу, має потужні антибактеріальні та протигрибкові властивості, відомі з давніх-давен. Деякі бренди варять із нього косметику з 1800-х років за старими формулами.


У промислових виробах зазвичай міститься 2-5% дьогтю, зате в домашні натуральні засоби миловари намагаються додавати не менше 10% цінного розчину. Оптимальний вміст компонента в одному бруску — до 10%. Цього достатньо, щоб формула була корисною та не провокувала алергію чи інші негативні реакції.


Щоб зробити рецептуру більш ефективною, виробники додатково використовують сірку, активоване вугілля, екстракти рослин (календули, ромашки, звіробою), базові та ефірні олії. В електронному каталозі https://makeup.com.ua/categorys/602267/ можна порівняти склади шматкових і рідких товарів Soap, «Яка», Angel, Prakrity, Dushka.

Види дьогтярного мила


Головний компонент буває двох видів:

  • Кам'яновугільний дьоготь (смола) — побічний продукт виробництва коксу з кам'яного вугілля. Чорна тягуча рідина має характерний малоприємний запах, може містити канцерогени, тому складніше у використанні. Однак марки Freederm, Denorex, Neutrogena додають тільки її в шампуні для проблемної шкіри та для лікування псоріазу лікарі часто призначають саме таке дьогтьове мило.

  • Деревий дьоготь отримують майже з будь-якої деревини, і його якість залежить від сировини. Наприклад, ялівцевий та сосновий екстракти менш цінні, а березовий та берестовий — максимально ефективні. Речовина з берести вважається найдієвішою, оскільки її лікувальні властивості в 10 разів вищі, ніж у аналогів.


Чистота та свіжість — не ті якості, які асоціюються з темним смолистим розчином, що дуже шкода, адже насправді це суперінгредієнт для краси.

Переваги дьогтярного мила та особливості застосування


Така косметика не може лікувати, але значно полегшує перебіг багатьох шкірних захворювань:

  • рекомендується для полегшення симптомів екземи, псоріазу, себореї;

  • заспокоює суху, сверблячу, запалену шкіру;

  • загоює садна, дерматити;

  • використовується для лікування лупи, знищення вошей;

  • знеболює, знімає печіння;

  • дезодорує зону пахв і стоп, позбавляючи зайвої пітливості;

  • знімає свербіж, викликаний укусами комах;

  • у поєднанні з вівсянкою діє як м'який ексфоліант.


Потрібно враховувати, що продукція має підсушуючий ефект і під час її застосування необхідно скоригувати догляд, посиливши зволоження та живлення шкірних покривів. Ще один мінус — специфічний аромат, незнищенний ароматами та ефірними маслами. Найкраще вирішення проблеми — зберігати брусок у закритій мильниці, змінити своє ставлення до запаху та пам'ятати, що у парфумерії його використовують для надання композиціям деревних, шкіряних, димних нот.

Де купити якісне дьогтьове мило ручної роботи в Україні?


Приєднуйтесь до шанувальників продукції, які не скупляться на позитивні відгуки в інтернет-магазині MakeUp. Вони стверджують, що банний косметичний засіб відновлює кровообіг, запобігає випаданню волосся та прищів.


Спробуйте продукт і переконайтеся, що він недаремно любимо на всіх континентах. Придбати його можна в будь-якому населеному пункті України з безкоштовною доставкою. Працівники власної кур'єрської служби доставляють замовлення по Києву в день оформлення, а в інших 170 великих містах – mdash; протягом трьох діб. Транспортування посилок до інших населених пунктів здійснюють співробітники перевірених транспортних фірм.