запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Види конструкторів для найменших: вибираємо корисну та цікаву гру

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк правильно розвивався, ви повинні створити для цього оптимальні умови, грати разом з ним в ігри та навчати його. Заняття мають бути різними. По-перше, якщо їх періодично змінювати, то дитині завжди буде цікаво. І, по-друге, за таких умов він розвиватиметься різнобічно.

Однією з найцікавіших і найкорисніших занять є гра з конструктором. Він має безліч переваг. Дитина розвиває логіку та фантазію під час складання, вчить назви предметів, об'єктів, типів транспорту, професій тощо, стає більш посидючою та терплячою.

Види конструкторів для малюків


Якщо вашій дитині виповнилося 2 роки, то ви вже можете купити Lego Duplo. Моделей у цій серії дуже багато, завдяки чому з вибором ідеальної гри для вашого малюка проблем не буде. Цей варіант один із найкращих, і якщо у вас немає часу розбиратися у видах конструкторів, його можна купувати сміливо та не боятися. Якщо ж ви маєте достатню кількість часу, то краще, звичайно ж, розібратися в тому, які товари є у продажу. Цілком можливо, що вам більше сподобається щось інше.


Ви можете вибирати серед таких варіантів:

  • Блочний конструктор. До цієї категорії належить Лего та інші подібні конструктори.

  • Липучка. Набір однакових деталей, що липнуть одна до одної. З них можна робити різні фігурки. За своїм принципом гра нагадує ліплення із пластиліну.

  • Магнітний. Окремі деталі скріплюються між собою у вигляді вбудованих у яких магнітів. Звідси й така назва.

  • Набір геометричних об'ємних фігур. Це кубики, паралелепіпеди, піраміди, циліндри, конуси та інші фігурки. З них дитина будуватиме різні конструкції.

  • Пазли. Їх також можна віднести до конструкторів. Вони бувають різними за розмірами та кількістю деталей. Виготовляються із різних матеріалів.


Цим вибір не обмежується. І, якщо у вас буде час і бажання, ви знайдете ще багато цікавого.


Вимоги до конструкторів для малюків


Гра для найменших повинна відповідати кільком критеріям. Конструктор має бути:

  • Безпечним. У ньому не повинно бути дрібних деталей, які дитина може проковтнути, засунути у вухо чи ніздрю. До того ж, складати конструкцію з дрібних комплектуючих дитина у такому маленькому віці не зможе фізично.


Якщо ви купуєте конструктор із твердих матеріалів (пластик, дерево та ін.), краще вибирати такі моделі, на яких не буде гострих кутів. Також не забувайте, що є багато варіантів, виготовлених з м'яких матеріалів.

  • Фарбовим. Тут взаємозв'язок очевидний — чим гарніша іграшка, тим охочіше малюк із нею грає. І, звичайно ж, за вашою участю дитина навчиться розрізняти кольори, покращиться її зорова пам'ять.

  • Нескладним. Не потрібно купувати конструктор «із запасом». Він повинен складатися з невеликої кількості простих деталей, з якими малюк зможе розібратися. Якщо ви хочете заощадити, купивши складнішу модель з тим урахуванням, що дитина гратиметься з нею і наступного року, краще відразу відмовтеся від цієї витівки. Швидше за все, від конструктора не буде толку. Зараз малюк не зрозуміє, що з ним робити, і може втратити деталі. А в майбутньому просто не захоче грати з ним.


Як бачимо, вибрати цікаву та безпечну гру нескладно. Головне розуміти, що для дитини набагато важливіша ваша увага. Тому вам спочатку обов'язково доведеться брати участь у грі, щоб навчити малюка з нею поводитися.