запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Базові та ефірні олії: у чому різниця, та їх користь для шкіри



Косметологія завжди базувалася на використанні натуральних олій. Незважаючи на те, що сучасні технології пішли далеко вперед, ці інгредієнти досі застосовують у догляді за шкірою.

Корисна олія для обличчя


Натуральні олії зволожують, живлять і захищають епідерміс. Їх можна застосовувати як у чистому вигляді, так і як добавку до косметики. Багато з них добре розчиняють макіяж та забруднення обличчя, тому підходять навіть для жирної шкіри. Справа в тому, що використовуючи засоби, близькі за складом до кожного салу, регулюється вироблення останнього. Адже після їх нанесення не потрібне відновлення захисного шару, що зводиться до додаткового вироблення себуму.


У складі масел присутні незамінні жирні кислоти, недолік яких призводить до в'янення епідермісу та нездатності вбирати вологу. Внаслідок правильного догляду за шкірою покращується внутрішньоклітинний метаболізм, уповільнюється старіння, проходять сухість та лущення. Однак, неправильно використовуючи засоби, можна лише погіршити проблеми. Тому перед нанесенням олії важливо правильно визначити свій тип шкіри та зрозуміти, які засоби їй підходять, а які ні.

Базові та ефірні олії: у чому різниця


Існують два типи натуральних масел, що використовуються в косметології: базові та ефірні. Перші одержують із маслянистих рослин чи їх частин, наприклад, плоди чи зерна. Їх можна застосовувати у чистому вигляді або комбінувати з іншими засобами. Другі одержують з ароматних рослин способом дистиляції. Вони дуже концентровані і їх не рекомендується наносити в чистому вигляді, оскільки вони можуть спричинити опік або алергію. 


Найпопулярнішими базовими маслами є вичавки із зародків пшениці, виноградних кісточок, чорного кмину, карите та кокосова олія. Деякі з них мають тверду текстуру за певної температури, тому отримали назву батерів. З косметичною метою важливо вибирати нерафіновані засоби холодного віджиму. Вони виробляються пресуванням сирого продукту без термічної та хімічної обробки та зберігають усі корисні речовини та вітаміни.


Ефірні олії мають антизапальні властивості, прибирають подразнення і вирівнюють тон шкіри. Деякі речовини наповнені вітамінами та антиоксидантами, яких немає в організмі. Перед використанням їх розбавляють правильної пропорції, яку виробники вказують на упаковці. Також їх можна наносити точково.

Які масла вибрати


Щоб покращити стан шкіри критично важливо наносити на неї правильні речовини. Наприклад, для сухого та зневодненого епідермісу підійдуть масла ши, авокадо, арганова, оливкова та кокосова, які не рекомендовані для інших типів шкіри. Для жирного обличчя краще використовувати вичавки з чорного кмину, звіробою та виноградної кісточки. Для боротьби зі зморшками застосовуйте продукти з троянди та зародків пшениці.

Щоб посилити ефект або урізноманітнити функціонал косметичних засобів, додайте до засобу кілька крапель ефірних олій:

  • Олія насіння шипшини наповнена вітаміном С та ретиноїдами для освітлення шкіри та боротьби з акне.

  • Масло розмарину тонізує епідерміс, виводить з нього зайву рідину та токсини, тому рекомендується тим, хто страждає від набряку.

  • Олія чайного дерева має антибактеріальні властивості, тому часто застосовується для боротьби з акне.

  • Олія рожевого грейпфрута контролює вироблення шкірного сала, тому також використовується для боротьби з камедонами та запаленнями.