запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Чим iPhone 16 відрізняється від 15? Порівнюємо iPhone 16 та iPhone 15

 

Apple анонсувала нове покоління iPhone 16 9 вересня і нові моделі пропонують безліч привабливих функцій, включаючи Apple Intelligence. Але чи варто змінювати свій пристрій на нову версію?

Деякі користувачі оновлюють свої iPhone щороку і можуть замислюватися, чи варто позбавлятися від "стародавнього" iPhone 15 на користь новинки. краще зберегти гроші та придбати iPhone 15.

У цій статті від фахівців Mobileplanet.ua допоможемо вам визначитися між iPhone 15 і iPhone 16. Ми розберемо ключові відмінності двох моделей, а також моменти, в яких вони схожі, і з'ясуємо, чи варто iPhone 16 додаткових витрат.

 

Основні характеристики

 

 

Для початку звернемо увагу на найважливіші параметри. Як показано в порівняльній таблиці нижче, iPhone 16 трохи легше і компактніше за свого попередника. Крім того, він пропонує на дві години більше часу автономної роботи. У пристрою нова камера Fusion, здатна робити макрознімки (вперше в непрофесійному iPhone), а також функція просторового захоплення. Не забуваємо і про підтримку Wi-Fi 7 і швидше заряджання MagSafe.

Прямий постачальник техніки Apple, Одеський інтернет-магазин Mobileplanet.ua пропонує найкращі ціни на iPhone 15 зі складу в Україні Ви також можете купити iPhone 15 і нові моделі iPhone 16 в Одесі (в Україні) в розстрочку або в кредит використовуючи зручний для вас банк.

 

 

iPhone 15

iPhone 16

Дисплей

6,1-дюйма

2556 х 1179 пікселів

OLED-дисплей Super Retina XDR

Щільність пікселів 460ppi

Пікова яскравість 2000 нит

Динамічний острів

Ceramic Shield спереду

6,1-дюйма

2556 х 1179 пікселів

OLED-дисплей Super Retina XDR

Щільність пікселів 460ppi

Пікова яскравість 2000 нит

Мінімальна яскравість 1 нит

Динамічний острів

Ceramic Shield наступного покоління спереду

Процесор

A16

A18

Пам'ять

128 ГБ / 256 ГБ / 512 ГБ

128 ГБ / 256 ГБ / 512 ГБ

Задня камера

Подвійна:

основна 48 Мп f/1.6

Ультраширококутна 12 Мп f/2.4

збільшення 0,5X, 1X і 2X

Smart HDR 5

Подвійна

Основна 48 Мп f/1.6 Fusion

Ультраширококутна 12 Мп f/2.6

Збільшення 0,5X, 1X і 2X

Smart HDR 5

Макрозйомка, просторова зйомка

Фронтальна камера

12 Мп TrueDepth, f/1.9

12 Мп TrueDepth, f/1.9

Відеозапис

4K зі швидкістю 24 кадри за секунду, 25 кадрів за секунду, 30 кадрів за секунду або 60 кадрів за секунду

Запис відео HDR з Dolby Vision до 4K зі швидкістю 60 кадрів за секунду, кінематографічний режим, режим дії

4K зі швидкістю 24 кадри за секунду, 25 кадрів за секунду, 30 кадрів за секунду або 60 кадрів за секунду

Запис відео HDR з Dolby Vision до 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду, кінематографічний режим, режим дії, просторове відео, шумопридушення вітру, аудіомікс

Біометрична безпека

Face ID

Face ID

Параметри керування

Перемикач відключення звуку

Кнопка дії, кнопка керування камерою

Wi-Fi

Wi-Fi 6

Wi-Fi 7

LTE

5G

5G

Час роботи від акумулятора

20 годин під час відтворення відео

22 години під час відтворення відео

Зарядка

USB-C

USB-C

Бездротова зарядка

Так, з MagSafe

Так, з MagSafe

Bluetooth

5.3

5.3

Захисту від пилу та вологи

IP68

IP68

SIM-карта

Подвійна (nano та eSim або дві eSIM)

Подвійна (nano та eSim або дві eSIM)

Розміри

147,6 x 71,6 x 7,8 мм

147,6 x 71,6 x 7,8 мм

Вага

171 г

170 г

 

 

Ознайомитись з актуальними цінами на Apple iPhone в Україні можете за посиланням https://mobileplanet.ua/ua/apple-iphone-2 Найкращі ціни від прямого постачальника Mobileplanet.ua. Наші менеджери проконсультують вас із будь-яких питань.

 

Проектування та будівництво

 

 

На перший погляд останні два покоління iPhone виглядають дуже схоже: обидва оснащені Dynamic Island, який став еволюцією звичної чубчика, і мають квадратну рамку на алюмінієвому корпусі. Однак варто перевернути телефон і картина змінюється. Зовнішній вигляд iPhone 16 явно відрізняється, з сміливішими і темнішими кольорами, а також зміненим розташуванням камери, що відразу видає його як новинку.

Якщо iPhone 15 пропонувався в таких кольорах, як рожевий, жовтий, зелений, синій та чорний, то новий iPhone 16 радує око відтінками Ultramarine, Teal, живим Pink, а також класичним чорно-білим. Ці нові, яскраві кольори справді виділяють пристрій серед інших.

Однією з помітних змін у дизайні стало вертикальне розташування задніх камер. Хоча в цілому форма пристрою залишилася колишньою, новий дизайн камер несе в собі функціональне навантаження. Pro та іншими гарнітурами.

Також варто відзначити, що на боці iPhone 16 тепер знаходяться дві кнопки. Перша — це кнопка дії, яка дебютувала в моделях iPhone 15 Pro. Команди».

На додаток до кнопки дії з'явилася нова кнопка керування камерою. Вона виглядає як злегка втоплена сенсорна поверхня, аналогічна до тієї, що використовувалася в останніх пристроях з кнопкою «Додому». Ця клавіша чутлива до дотиків і відкриває доступ до нових корисних інструментів, про які ми докладніше розповімо у розділі, присвяченому камерам.

Розмір і вага двох моделей дуже близькі, проте новий iPhone став трохи легшим і компактнішим.

  • iPhone 15: 147,6 x 71,6 x 7,8 мм, 171 г  
  • iPhone 16: 147,6 x 71,6 x 7,8 мм, 170 г

Обидва пристрої мають однакові рівні захисту від води та пилу — IP68, систему розпізнавання облич Face ID, порт для заряджання та передачі даних USB-C, а також підтримують MagSafe. Що стосується останнього, то iPhone 16 тепер підтримує швидку бездротову зарядку потужністю 25 Вт, якщо використовувати зарядний пристрій MagSafe з потужністю 30 Вт або вище.

 

Екран

 

 

Apple використовує ту саму 6,1-дюймову панель Super Retina XDR на обох моделях, з роздільною здатністю 2556 x 1179 пікселів і 440ppi. Вона підтримує HDR, True Tone і Haptic Touch, володіючи стандартною яскравістю до 1000 нит, 1600 нит в режимі HDR і навіть 2000 нит при використанні на вулиці.

Основна відмінність полягає в тому, що в новому iPhone 16 яскравість можна зменшити до 1 ниток у темряві. Компанія з Купертіно також повідомляє, що екран захищений останньою версією їхнього унікального Ceramic Shield, хоча не уточнює, наскільки вона краща за версію, що застосовується в iPhone 15. Це, безумовно, знижує ризик пошкодження скла при падінні, але Maxmobiles все одно рекомендує використовувати захисну плівку або хоча б чохол з піднятими краями для додаткового захисту.

Dynamic Island, який з'явився в моделях iPhone 14 Pro, також є у базовій версії iPhone 15 і, звичайно ж, у новинці. Ця функція включає виїмку для камери та системи розпізнавання облич Face ID, і тепер вона набагато більш інтерактивна, ніж стара чубчик: навколо Dynamic Island з'являються анімації, які залежать від виконуваних дій.

Єдине, що викликає розчарування, - це те, що Apple, як і раніше, не збільшила частоту оновлення дисплея. В той час, як інші виробники вже давно пропонують екрани на 90 Гц і вище, стандартні iPhone все ще залишаються на рівні 60 Гц. Мабуть, iPhone 16 дійсно заслуговував на підвищення цього показника.

 

Апаратне оснащення та продуктивність

 

 

Найбільші зміни між моделями ховаються під капотом. Apple перейшла з чіпа A16, який використовувався в iPhone 15, на абсолютно новий A18. Протягом останніх кількох років стандартні iPhone просто запозичували чіпи, встановлені у Pro-моделях попередніх серій, але тепер цей тренд порушено. Новий A18 не тільки пропонує покращену продуктивність та енергоефективність, але й дає доступ до Apple Intelligence — головної функції, яка, як передбачається, стимулюватиме продаж нової лінійки.

Компанія заявляє, що A18 має 6-ядерний процесор, що складається з 2 ядер для продуктивних завдань та 4 ядер для енергоефективної роботи. Він побудований на оновленому 3-нм процесі та доповнений 16-ядерним нейронним двигуном, який вдвічі швидше в задачах машинного навчання, ніж A16 Bionic. Також збільшилася пропускна спроможність системної пам'яті на 17%.

Apple стверджує, що A18 на 30% швидше і також на 30% енергоефективніший у порівнянні з A16. Це підтверджується обіцяними додатковими двома годинами роботи від акумулятора, що радує, враховуючи, що обидва пристрої мають однаковий розмір. Крім того, графічний процесор став на 40% швидше і на 35% економічнішим, ніж у iPhone 15, так що iPhone 16 отримав неабияку частку «генетичного коду» від свого Pro-собрата.

Традиційно Apple не розкриває багатьох технічних характеристик, таких як ємність акумулятора або обсяг оперативної пам'яті iPhone. Ця практика збереглася і під час презентації купертинівці не надали деталей. Проте старший віце-президент Apple з апаратних технологій Джонні Сруджі підтвердив в інтерв'ю YouTube-каналу Geekerwan, що всі пристрої серії iPhone 16, включаючи базові моделі, мають 8 Гб оперативної пам'яті. Це необхідно для коректної роботи функцій Apple Intelligence. Це пояснює, чому iPhone 15 Pro з 8 Гб підтримує AI, тоді як iPhone 15 з 6 Гб — ні.

 

Apple Intelligence

Давайте поговоримо про перспективне нововведення - Apple Intelligence. Цей оновлений помічник на базі штучного інтелекту гармонійно вплітається в iOS 18 та обіцяє багато корисних інструментів для повсякденних завдань. В цілому він може значно спростити повсякденне життя: від написання електронних листів до організації ваших фотографій у медіатеці. Ви зможете створювати унікальні емодзі на основі текстових підказок, знаходити знімки, описуючи, що на них зображено, давати короткі резюме повідомлень у Пошті та покращити взаємодію з Siri, розширюючи її функціональність.

Цікава функція - Visual Intelligence, яка схожа на Google Lens. За допомогою камери на ваш iPhone ви зможете наводити на об'єкти або продукти, а Apple Intelligence надасть повну інформацію про них.

Ще одна значна перевага — Private Cloud Compute. Це означає, що сервери Apple будуть обробляти ваші дані, але при цьому не зберігатимуть їх. .

Однак не обходиться і без нюансів. Наприклад, Apple Intelligence буде доступним не на всіх моделях iPhone. Крім того, його функції будуть впроваджуватись поступово, і користувачі, які оновилися на iOS 18, зараз практично не отримають від нього відчутних переваг. Ще одна проблема – підтримка російської мови. На старті Apple Intelligence працюватиме лише з англійською, а інші мови з'являться пізніше. Російська серед них очікується не раніше 2026 року.

 

Камери

 

 

iPhone 15 поставляється з 48-мегапіксельним сенсором в основній камері, який оснащений діафрагмою f/1.6, у парі з 12-мегапіксельною ультраширококутною камерою f/2.4. Ця комбінація пропонує користувачам оптичне масштабування на 0,5x, 1x та 2x, що значно розширює фотографічні можливості. Крім того, в ньому є оптична стабілізація Sensor-Shift, Smart HDR 5 і «портретне освітлення», а також нічний режим. Це справді чудовий набір функцій, здатний задовольнити запити більшості людей, які бажають зняти вражаючі фотографії із високоякісною камерою.

На iPhone 16 використовується майже така сама система камер, хоча Apple називає основний модуль 48 Мп з діафрагмою f/1.6 камерою Fusion. За словами компанії, цей модуль здатний знімати зображення оптичної якості з 2-кратним збільшенням завдяки телеоб'єктиву, але такий зум був доступний і в попереднику. На даний момент можна лише здогадуватись, як нова обчислювальна потужність процесора A18 вплине на якість знімків.

Надширококутний сенсор на 12 мегапікселів тепер має діафрагму f/2.6 і підтримує абсолютно нову функцію макрозйомки, що дозволяє робити великі плани дрібних деталей.

Що стосується фронтальної камери FaceTime, то для обох моделей використовується той самий 12-мегапіксельний сенсор TrueDepth з діафрагмою f/1.9, без будь-яких оновлень.

Зміна розташування задніх камер у поєднанні з процесором A18 дозволяє iPhone 16 використовувати нову функцію Space Capture, яка дає можливість знімати «стереоскопічні» зображення, сумісні з Apple Vision Pro.

У плані відеозйомки обидва iPhone можуть записувати відео в 4K з частотою до 60 кадрів в секунду, підтримують кінематографічні та Action режими, а також пропонують стандартні функції, такі як таймлапс, уповільнена зйомка, звуковий зум та стабілізацію зсуву датчика. Крім того, iPhone 16 отримав функцію зменшення шуму вітру для якіснішого запису відео.

Нововведенням для камер iPhone 16 стала кнопка управління, розташована на боці пристрою. Вона забезпечує швидкий доступ до елементів керування камерою: просто натиснувши кнопку, можна налаштувати необхідні параметри, проводячи пальцем по сенсорної поверхні. А якщо ви хочете зробити знімок, достатньо натиснути кнопку з силою, щоб використовувати її як затвор (при цьому, кнопки гучності, як і раніше, теж можуть виконувати цю функцію). Ця нова кнопка дозволяє миттєво запустити камеру, щоб не проґавити важливі моменти.

 

Батарея та роз'єм USB-C

 

Apple стверджує, що в iPhone 16 встановлено більш ємну батарею, але конкретні дані не розкриваються. Натомість компанія акцентує увагу на тому, як пристрій розроблено для покращеного розсіювання тепла, що, у свою чергу, позитивно позначається на його енергоефективності. Не можна забувати і про те, що висока ефективність чіпа A18 відіграє ключову роль у тому, як довго смартфон зможе працювати без заряджання.

Ще однією перевагою стало оновлення зарядки MagSafe до 25 Вт та підтримка нового стандарту Qi2, що дозволяє iPhone 16 заряджатися швидше, ніж його попередники. Для дротяної зарядки всі моделі із серії iPhone 16 підтримують потужність до 45 Вт, про що стало відомо від китайського регулятора, що займається сертифікацією пристроїв. На офіційній презентації Apple згадала лише про 25 Вт для MagSafe, хоча, здавалося б, інформації для гордості вони мали більше.

Тепер поговоримо про роз'єм USB-C. Apple не покращила швидкість передачі даних в iPhone 16. З переходом на iPhone 15 компанія нарешті попрощалася з роз'ємом Lightning, який використовувався з 2012 року, хоча це сталося більше під тиском регуляторів, ніж за власним бажанням. Порт USB-C в iPhone 15 підтримує швидкість лише до USB 2.0, що аналогічно старим iPad. Тим часом моделі iPhone 15 Pro можуть похвалитися швидкістю передачі USB 3.1 Gen 2 (до 10 ГБ/с). Всі чекали, що Apple збільшить швидкість передачі даних для всієї лінійки iPhone 16, але, на жаль, цього не сталося. Стандартні iPhone 16 та iPhone 16 Plus продовжують працювати на швидкості USB 2 (до 480 Мбіт/с), як і попередній Lightning. Виходить, що Apple просто змінює назву порту, щоб він виглядав сучасніше та відповідав новим нормам.

 

Вердикт: чи варто iPhone 16 покупки?

 

iPhone 15, як і раніше, залишається відмінним пристроєм, який задовольнить більшість користувачів. Але чіп A18 в iPhone 16 справді став значним покращенням. Хоча багатообіцяючий штучний інтелект від Apple має деякі недоліки, що не дозволяють повністю розкрити його потенціал, у майбутньому Apple Intelligence в iOS 18 та iPhone 16 маємо подарувати той самий досвід, який ми чекали з моменту появи Siri.

Якщо додати до цього покращений час автономної роботи, вражаючу продуктивність та нові фізичні елементи управління з можливістю налаштування, iPhone 16 виглядає як гідний крок уперед, а не просто невелике оновлення. Різниця в ціні між двома моделями складає всього 100 доларів, і здається, що iPhone 16 коштує своїх грошей навіть більше, ніж iPhone 15, що подешевшав.