запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як змінюється імунітет із віком та які фактори на це впливають?


Імунітет - це здатність захищатися від чужорідних факторів, здатних завдати шкоди організму: інфекцій, токсинів, небезпечних речовин та частинок. Імунна система першої вступає у боротьбу з вірусами, бактеріями та іншими патогенами, нейтралізуючи та усуваючи їх. З віком, від народження до старості, імунітет людини змінюється - це впливає на сприйнятливість організму до захворювань.


Існують рослинні препарати та краплі для дітей та дорослих, які допомагають посилити захисні здібності організму. Турбота про імунну систему, профілактика та своєчасне лікування хвороб допомагають зберегти життєві сили та здоров'я.
 

Особливості роботи імунної системи


Активність імунітету забезпечує складно влаштована та злагоджена система органів, тканин та клітин, спеціалізованих на захисті організму від шкідливих агентів. Імунна система також відповідає за підтримку внутрішньої рівноваги та усунення власних клітин організму, що вийшли з ладу: постарілих, пухлинних та генетично порушених.


Головна умова здорової імунної системи – правильний спосіб життя. Для підвищення опірності організму можна застосовувати ліки, які корисні для людей будь-якого віку:

  1. Для дітей, імунітет яких розвивається поступово і довгий час залишається особливо вразливим.
  2. Для дорослих, які бажають підвищити стійкість організму перед інфекціями у сезон застуд.
  3. Для людей похилого віку, чия імунна система потребує додаткової підтримки.


Компанія Біоноріка виробляє рослинні засоби, до яких входить препарат Імупрет®, спрямований на активізацію власних захисних сил організму. Прийом цього фітопрепарату за перших симптомів гострих респіраторних захворювань дозволяє впоратися з вірусами, бактеріями, зменшує запалення, підвищує стійкість організму до інфекцій. Препарат виробляється у двох формах: краплях для прийому внутрішньо та таблетках. Дозування ліків залежить від віку та стадії хвороби:

  • При гострих проявах дітям від 6 до 11 років показано прийом по 1 таблетці 5-6 разів на добу. Дітям від 12 років і дорослим - по 2 таблетки або 25 крапель 5-6 разів на стуки.
  • Краплі дозволені дітям від 1 до 11 років, проте їхня доза відрізняється для різної вікової категорії. Дітям від 1 до 2 років потрібно приймати по 5 крапель 5-6 разів на добу, від 2 до 5 – по 10 крапель, від 6 до 11 років – по 15 крапель.


Також засіб добре працює після спаду гострої симптоматики та з метою профілактичної терапії. Дозування цих цілей для дорослих і дітей можна дізнатися в інструкції.
 

Зміни імунної системи із віком


Коли дитина народжується на світ, її організм вже налаштований запобігати проникненню інфекцій і давати загальну, неспецифічну імунну відповідь, задану спадковістю. Коли діти ростуть, їхня імунна система зустрічається і вступає в боротьбу з різними вірусами, бактеріями та іншими інфекційними агентами. Таким чином імунітет адаптується та розвивається.


У молодості у досить здорових людей імунна система працює активно та ефективно. У процесі старіння імунітет поступово знижується, і людина стає менш стійкою перед інфекціями. Це з послабленням фізичних бар'єрів організму та зменшенням вироблення імунних клітин. У людей похилого віку зростає частота хронічних запальних процесів, які негативно впливають на загальний стан здоров'я. Важливо дбати про імунну систему з ранніх років та завжди приділяти увагу профілактиці захворювань.
 

Як підтримувати імунітет протягом життя?


Щоб імунна система могла давати відсіч різним загрозам, важливо підтримувати здоровий спосіб життя. Для цього необхідні:

  • правильне харчування;
  • фізична активність та регулярні прогулянки;
  • повноцінний сон та відпочинок;
  • чисті та комфортні умови проживання;
  • запобігання хронічним стресам.


Постійні тривоги та емоційні навантаження негативно позначаються на імунній системі. Турбота про фізичне та психічне здоров'я, прийом фітопрепаратів з доведеною ефективністю, як Імупрет, допомагає розвинути та зміцнити власні захисні сили організму.


Джерела:

  1. “Гострі запальні захворювання лімфоглоткового кільця у практиці лікаря-педіатра” Тематичний номер «Педіатрія» № 5 (66) 2022 р.
  2. “Стратегія відкладеної антибіотикотерапії: міф чи можливість?” Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 9 (526), 2022 р.
  3. “Можливості фітотерапії з доведеною ефективністю в стратегії відкладеного призначення антибіотиків при гострих респіраторних інфекціях” Тематичний номер «Педіатрія» № 4 (70) 2023 р.
  4. Горбунова, О. В., Мельник, О. В. (2018). "Імунна система та старіння: механізми та наслідки." / Український журнал клінічної медицини, 4(1), 12-18.
  5. Коваленко, Н. В., & Дорошенко, О. В. (2017). "Вплив віку на імунну відповідь." / Медична газета, 5(2), 45-50.
  6. Джінальді, Л., Де Мартініс, М., і Лорето, М. Ф. (2005). «Імуносесенція: зміна імунної системи під час старіння». / Клінічні та експериментальні дослідження старіння, 17(6), 367-376.
  7. Міллер, Р. А., Надлер, С. Г. (2009). «Старіння імунної системи та її зв’язок зі здоров’ям і хворобою». / Nature Reviews Immunology, 9(12), 877-885.