Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 травня, 21:51:25

Які питання та проблеми турбують медиків, - обговорювали на публічній консультації у Чернігові

15.11.2017   18:46Агенцiя

Хто платитиме за медичні послуги? Що входить у вартість послуг первинної, вторинної та вищої спеціалізованої допомоги? Як розраховується кількість послуг? Хто буде гарантувати якість послуг? Яким чином медичні заклади будуть розподіляти фінанси? Якою буде заробітна плата лікаря?

Ці та багато інших питань були озвучені лікарями та керівниками медичних закладів під час публічної консультації: «Якою має бути реформа спеціалізованої та вузькоспеціалізованої медичної допомоги?»

На запитання медичних працівників відповідали Олександр Правило, начальник відділу юридичної експертизи Департаменту правового забезпечення діяльності Міністерства охорони здоров’я України та Олександр Ябчанка, головний експерт медичної групи Реанімаційного пакету реформ. Всі питання та думки представників Чернігівщини щодо реформи первинної ланки медичної допомоги, за словами спікерів, будуть враховані Міністерством охорони здоров’я України при розробці державної політики в системі охорони здоров’я.

Олександр Ябчанка зазначив, що основна мета реформи – це перейти від пустих обіцянок до гарантованого пакету медичних послуг. Адже сьогодні держава обіцяє безкоштовну допомогу, але приходячи у лікарню пацієнт оплачує 95% свого лікування. Плюс невідомо скільки фінансів йде поза обліком у вигляді подяк, благодійних внесків та інших «неформальних платежів».

Багато кого у залі турбувало питання «як будуть обслуговуватися пацієнти з 1 січня 2018». На що експерт відповів: «Саме з першого січня нічого не почнеться. Декларацію пацієнт з лікарем зможе заключати з того моменту, коли буде оголошено «підписну» кампанію. Бажання розпочати реформу у січні 2018 року було ще навесні 2017, але ж законопроект був прийнятий Верховною радою лише у минулому місяці. І має бути затверджений відповідний пакет нормативних документів».

З 2018 року стартує реформа саме первинної ланки медицини і буде впроваджуватися гарантований пакет медичних послуг. Безкоштовними залишаються первинна ланка медицини, пологи, екстрена допомога, паліативна допомога. А щодо спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги, то протягом наступних двох років міністерство фінансів буде обраховувати вартість послуг, визначати необхідну кількість послуг. І на даний момент механізм надання цих послуг залишиться поки що без змін.

Як же буде обраховуватися вартість спеціалізованих послуг, чи не будуть це захмарні цифри, пояснив Олександр Правило: «У вартості цих послуг закладені принципи собівартості з урахуванням амортизації обладнання. Тарифи будуть єдині по всій країні. Не залежно – комунальний це заклад, державний чи приватний. Вартість послуги буде однакова по всій країні. І держава її оплачуватиме, якщо ця послуга входить в гарантований пакет. Краще навіть казати компенсувати вартість лікування. Але розраховуватися вона буде по факту: пройшла операція – прийшли за неї гроші». Експерт також додав, що лікарські заклади зможуть самостійно вирішувати куди використовувати отримані фінанси: на покупку обладнання, зарплати чи інші витрати, єдина умова – гроші не можуть бути прибутком засновників.

Звичайно, що під час публічного обговорення виникало багато запитань про сільську медицину, фінансування сільських амбулаторій, тощо.

Про власний досвід реорганізації роботи медичної установи розповів головний лікар Комунального закладу Менська районна лікарня Петро Хомрач: «Ми ще п’ять років тому зрозуміли, що реформу проводити треба. Оптимізували мережу, зменшили кількість ліжок. У нас 64 ліжка на 10 тисяч населення, в той час як в інших подібних лікарнях утримувалося до ста. Поступово оптимізували кількість штатів. Створили амбулаторії з денним стаціонаром. Додатково організували роботу шести бригад швидкої допомоги, розмістили їх на базі лікарських амбулаторій, щоб вони доїжджали до пацієнта в найвіддаленіші села за 20 хвилин». За словами Петра Петровича найбільше питання на сьогодні – це кадри і фінансування. Адже пацієнти йдуть до лікаря, якому довіряють і хочуть в нього лікуватися. «Чи підуть гроші за пацієнтом? Думаю, що в решті-решт підуть. Тому ми робимо все для того, щоб пацієнти хотіли йти до нашої лікарні: покращуємо послуги, оновлюємо обладнання, підбираємо кадри», - підкреслив головний лікар.

Нагадаємо, що 15 та 16 листопада в рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ” громади Чернігівщини мають можливість взяти участь у напрацюванні рішень у медичній, освітянській та політичній реформах. Позиції, зібрані в рамках консультацій, будуть враховані профільними міністерствами при підготовці пропозицій щодо зміни державної політики.

Всеукраїнський тур “ЗміниТИ”: Взаємодія заради змін” організований громадською організацією “Центр UA” спільно з експертами коаліції Реанімаційний пакет реформ та аналітичного центру CEDOS, представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України.

Чернігівський ЦРМС

 

Останні новини Чернігівщини

«єВідновлення» в області: понад дві тисячі компенсацій за пошкоджене майно та 307 житлових сертифікатів 15:05

На Чернігівщині триває реалізація програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення», яка стартувала майже рік тому. Про стан її реалізації говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.

До 11 років позбавлення волі засуджено російського військовослужбовця, який стріляв у цивільних під час тимчасової окупації Чернігівщини 15:03

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури Чернігівським районним судом у порядку спеціального судового розгляду визнано винним російського військовослужбовця у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Його засуджено до 11 років позбавлення волі.

Дмитро Блауш: ці діти вчать інших не бути байдужими 15:01

Плетіння маскувальних сіток для бійців на передовій вже стало невід'ємною частиною життя для одинадцяти діток із Ріпок Чернігівського району.

 На Чернігівщині поліцейські затримали наркоторгівця з партією психотропів

На Чернігівщині поліцейські затримали наркоторгівця з партією психотропів 14:48

Слідчі Головного управління Нацполіції в області викрили у Чернігівському районі зловмисника, який систематично здійснював придбання та подальший збут особливо небезпечних психотропних речовин.

Ломако та Брижинський відмовляються коментувати умови домовленості про відновлення руху автобусів у Чернігові 14:44

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський відмовляються коментувати умови домовленості про відновлення руху автобусів приватних перевізників у Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини